Google

Już dawno nie było nowości w Gmailu. Teraz liczy się tylko Inbox [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Już dawno nie było nowości w Gmailu. Teraz liczy się tylko Inbox [prasówka]
2

Google rozbudowuje swoją usługę pocztową Inbox by Gmail o kolejną interesującą funkcję. Tym razem aplikacja pozwoli nam w szybki i prosty sposób udostępniać plany podróży. Uproszczono też mechanizm załączania zdjęć. Inbox z nowościami   Na początku wakacji Google wprowadził do Inboksa...

Google rozbudowuje swoją usługę pocztową Inbox by Gmail o kolejną interesującą funkcję. Tym razem aplikacja pozwoli nam w szybki i prosty sposób udostępniać plany podróży. Uproszczono też mechanizm załączania zdjęć.

Inbox z nowościami

 

Na początku wakacji Google wprowadził do Inboksa funkcję Trip Bundles pozwalającą na grupowanie informacji dotyczących planowanych podróży i wyjazdów. Było to takie przeniesienie Google Now bezpośrednio do okienka klienta poczty e-mail. Teraz możemy za pomocą jednego dotknięcia ekranu udostępniać te Trip Bundles innym użytkownikom. W ten sposób możemy np. pochwalić się znajomym wakacjami, poinformować rodzinę o planowanej podróży lub przesłać szczegóły na jej temat współpracownikom. Jednocześnie Google poprawił też mechanizm załączania zdjęć do maili. Teraz wyświetlają się one w formie paska przy dolnej krawędzi ekranu, który możemy przewijać poziomo i wybierać z niego ostatnie fotografie.

Nowe darmowe DLC do Battlefielda 4

DICE nie przestaje rozpieszczać grających w Battlefielda 4. Nadchodzi nowe DLC, które wprowadzi odświeżone wersje map z poprzednich odsłon serii. Mowa tutaj mianowicie o Dragon Valley z drugiej części serii, a także o Noshahr Canals z trójki. Legacy Operations ma zadebiutować 15 grudnia i będzie dostępne bezpłatnie dla wszystkich posiadaczy gry.

Współtwórca Pandory: Discover Weekly w Spotify jest perfekcyjne

Jeżeli konkurencja nazywa Twoje rozwiązania absolutnie doskonałymi, to znaczy, że robisz to dobrze. Tak chyba można podsumować tweet Toma Conrada, współtwórcy Pandory, który wypowiada się na temat działania mechanizmu Discover Weekly w Spotify. Co najciekawsze post pojawił się kilka dni przed wczorajszym udostępnieniem funkcji Thumbprint Radio będącej bezpośrednią odpowiedzią na rzeczoną funkcję. Oczywiście należy raczej to traktować w kategorii ciekawostki, bo Pandora nie jest dostępna w Polsce (co może się jednak zmienić).

Uber rozwozi choinki

Już jutro w godzinach 15:00 - 21:00 we wszystkich polskich miastach, w których dostępny jest Uber, będzie można zamówić do domu jodłę kaukaską. Drzewko ma mieć ok. 100 cm wysokości oraz być wyposażone w drewnianą podstawkę. Kierowca Ubera przywiezie je bezpośrednio pod nasz dom. Cena takiej usługi to 70 złotych. Kwota ma zostać pobrana z naszej karty podpiętej pod serwis. Jednocześnie ruszyła promocja dla nowych użytkowników, którzy na kod CHOINKA otrzymają 50 złotych na pierwszy przejazd Uberem. Nie jest to pierwsza taka akcja Ubera - w przeszłości Uber już kilkukrotnie dowoził pączki, rogale świętomarcińskie i lody.

Koniec nagrywania wideo na YT z kamerki laptopa

Już od 16 stycznia nie będzie możliwe nagrywanie wideo bezpośrednio na YouTube'a z użyciem kamerki internetowej. Funkcja ta była dostępna od 2006 roku. Google informuje, że była wykorzystywana bardzo rzadko i sporadycznie, więc zdecydował się z niej zrezygnować. Zaletą tego rozwiązania było jednak uploadowanie nagrania w czasie rzeczywistym, więc po zakończeniu użytkownik nie musiał oczekiwać na efekty. Wadą - bazowanie na Flashu, który jest coraz mocniej wypierany z sieci oraz usług Google'a.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

pocztaGmailpodróżeemail