Google

Huawei zaskoczy nas w następnym roku nowym, jeszcze potężniejszym Nexusem

Jakub Szczęsny
Huawei zaskoczy nas w następnym roku nowym, jeszcze potężniejszym Nexusem
20

O Huawei na rynku mobilnym nie mówi się już jak o ciekawostce - ten producent tworzy naprawdę świetne smartfony i stał się konkurencją dla reszty peletonu, choć niedawno miałem okazję przekonać się, jak bardzo mało osób wie o tym, że te urządzenia są naprawdę godne uwagi. I to do takiego stopnia, że...

O Huawei na rynku mobilnym nie mówi się już jak o ciekawostce - ten producent tworzy naprawdę świetne smartfony i stał się konkurencją dla reszty peletonu, choć niedawno miałem okazję przekonać się, jak bardzo mało osób wie o tym, że te urządzenia są naprawdę godne uwagi. I to do takiego stopnia, że koleżanka zaskoczyła mnie posiadaniem jednego z nowszych Honorów - przyznała, że nie wiedziała, iż Huawei radzi sobie na rynku tak dobrze. W sumie trochę się nie dziwię.

Zeszły rok mocno zaskoczył nas współpracą Google z Huawei - do tej pory Mountain View działał w kooperacji z LG, jeśli chodzi o referencyjne smartfony z linii Nexus. I choć Koreańczycy nie poszli w odstawkę, to jednak większym, lepszym, mocniejszym Nexusem zajął się właśnie Huawei i można przyznać, że mamy do czynienia z naprawdę solidnym urządzeniem dla fanów czystego Androida od Google. Nexus 6P zebrał raczej dobre recenzje i nie można się przyczepić do Huawei o cokolwiek, firma wykonała kawał dobrej roboty.

Im bliżej do roku 2016, tym więcej pojawia się informacji na temat nadchodzących słuchawek. Oczywiście, wiele mówi się u Surface Phone, nad którym trwają pracę, ale jeden Microsoft tylko wie, czy zostaną one dociągnięte do końca. Spekuluje się na temat iPhone'a, nowej generacji flagowca Samsunga, co nieco pojawia się na temat LG G5. Co z Nexusem? Chińczycy już wiedzą, że ponownie zajmie się nim Huawei i wbrew wcześniejszym spekulacjom, nie znajdzie się w nim Kirin od Huawei. Google rzekomo po raz kolejny uznał, że dla Nexusa dużo lepszym wyborem będzie Snapdragon - oczywiście najszybszy i najnowszy - 820. Gdyby okazało się, że Google i Huawei postanowią zastosować w najnowszym Nexusie procesor HiSilicon, byłby to ogromny cios dla Qualcomma, który i tak ma sporo własnych kłopotów. Chociaż, jak twierdzą niektórzy komentatorzy wydarzeń w środowisku nowych technologii, niewykluczone, że kiedyś coś takiego może mieć miejsce.

Szerszych informacji na temat nowego Nexusa naturalnie jeszcze nie ma, natomiast można spekulować, iż najnowsza generacja nie będzie w żadnym calu gorsza od poprzednika. Spodziewamy się metalowej obudowy i równie dużego (albo nawet większego) wyświetlacza jak w przypadku Nexusa 6P.

Warto odnotować również fakt, iż Huawei prawdopodobnie będzie również producentem nowej generacji tabletu z serii Nexus, który ma zostać zaprezentowany pod koniec pierwszej połowy 2016 roku. Prace nad smartfonem Huawei w kooperacji z Google mają rozpocząć się już w roku 2016, natomiast raczej nie spodziewałbym się jego prezentacji wcześniej, niż w jego drugiej połowie. Pod znakiem zapytania stoi również dalsza współpraca Google z LG - w przypadku, gdy gigantowi układa się współpraca z Huawei, można spekulować na temat odstawienia Koreańczyków na boczny tor.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglehuaweiNexusNexus 6P