Google

Chromecast Audio jeszcze lepszy - poznajcie wyższą jakość dźwięku i... multiroom!

Jakub Szczęsny
Chromecast Audio jeszcze lepszy - poznajcie wyższą jakość dźwięku i... multiroom!
11

Chromecast Audio jest dla osób, które nie mogą się obejść bez muzyki w domu, a przy okazji posiadających na przykład starsze głośniki to nie lada gratka i nie dziwię się popularności tego akcesorium. Do oczywistych zalet tego gadżetu dołączają nowe, znacznie rozszerzające jego możliwości funkcje. Je...

Chromecast Audio jest dla osób, które nie mogą się obejść bez muzyki w domu, a przy okazji posiadających na przykład starsze głośniki to nie lada gratka i nie dziwię się popularności tego akcesorium. Do oczywistych zalet tego gadżetu dołączają nowe, znacznie rozszerzające jego możliwości funkcje. Jedni ucieszą się z jeszcze lepszej jakości dźwięku... inni zaś z multiroomu.

Chromecast Audio pozwala na streaming audio za pomocą Wi-Fi do głośników w domu, dzięki czemu można spokojnie korzystać z wielu popularnych aplikacji jak Spotify, Google Play bez konieczności kupowania nowszego, często drogiego sprzętu. Czego brakowało użytkownikom? Wielokrotnie podnoszono temat "multiroomu", którego brakowało. W zamyśle użytkowników istniała idea, dzięki której można spiąć kilka Chromecastów w jedną grupę i móc odtwarzać muzykę nie na jednym głośniku, lecz w całym domu. Wraz z aktualizacją oprogramowania dla tych gadżetów Google umożliwił to użytkownikom - jeżeli posiadacie kilka Chromecastów, warto to wypróbować.

Jednak to nie wszystko, Google zapewnił teraz wsparcie w Chromecastach dla bezstratnego streamingu dźwięku o parametrach 96 KHz przy 24 bitach - różnica powinna być słyszalna w porównaniu do tego, co Chromecast oferował wcześniej. Aby połączyć Chromecasty w grupę, należy użyć aplikacji do kontrolowania tych gadżetów i za pomocą odpowiedniego ustawienia zastosować koligację. Dzięki temu każdy, za relatywnie niską cenę będzie w stanie stworzyć w swoim domu skomplikowany system audio. Jak dla mnie bajka!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu