Apple

Jeżeli to jest Samsung Galaxy S6, to mnie on śmierdzi... iPhone'em

Jakub Szczęsny
Jeżeli to jest Samsung Galaxy S6, to mnie on śmierdzi... iPhone'em
81

Na podstawie ostatnich przecieków stworzono render, który ukazuje prawdopodobny wygląd smartfona. Dotąd mieliśmy naprawdę mnóstwo informacji na temat tego, jak może wyglądać nowe urządzenie od Samsunga. Informacje te pochodzą głównie od twórców akcesoriów dla tego urządzenia (pamiętacie? podobnie by...

Na podstawie ostatnich przecieków stworzono render, który ukazuje prawdopodobny wygląd smartfona. Dotąd mieliśmy naprawdę mnóstwo informacji na temat tego, jak może wyglądać nowe urządzenie od Samsunga. Informacje te pochodzą głównie od twórców akcesoriów dla tego urządzenia (pamiętacie? podobnie było z iPhone'em), którzy już teraz szykują swoje produkty dla nadchodzących telefonów. Na podstawie wyglądu etui, które wyciekło do Internetu stworzono zatem obrazek ukazujący prawdopodobny wygląd Galaxy S6.

Powiem tak - iPhone jako urządzenie według mnie jest naprawdę atrakcyjnym kawałkiem technologii. Co by nie mówić, Apple ma gust i nigdy tego nie negowałem. Samsung natomiast dla mnie zawsze był do bólu powtarzalny - o ile nigdy nie ganiłem go za "tandetę", którą rzekomo biło od urządzeń Koreańczyków mimo ich wysokiego umiejscowienia na rynku, tak zawsze miałem wrażenie, że to już gdzieś widziałem. Podobnie jest i w tym przypadku.

Jednak modyfikacje w designie urządzenia przywodzą mi na myśl właśnie urządzenie od Ive'ego. Spójrzcie na zdjęcia. Zaokrąglone nieco mocniej od iPhone 6 i 6 Plus boki - to jedna z różnic. Ale... gdyby zamiast podłużnego przycisku Home w urządzeniu Samsunga pojawiło się pod ekranem tradycyjne kółeczko... rzekłbym, że albo mam do czynienia z kopią iPhone'a, albo z jego następcą. Koreańczycy jak widać zainspirowali się umówmy się - niemałymi dokonaniami Apple.

W renderach stworzonych na podstawie przecieków swoje miejsce znalazł także aparat fotograficzny nowego smartfona - zauważalnie większy i z nieco innym umiejscowieniem diody doświetlającej. Poza tym - nawet, gdyby na owym telefonie nie widniało logo producenta, widać byłoby od razu, że jest to właśnie Samsung.

Grafika: 1, 2, 3

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu