Apple

"Efekt iPhone'a 6" wystarczył - iOS wyprzedza Androida w USA, a iOS8 na blisko 3/4 urządzeń

Konrad Kozłowski
"Efekt iPhone'a 6" wystarczył - iOS wyprzedza Androida w USA, a iOS8 na blisko 3/4 urządzeń
15

O osięgnięciach Apple z ostatnich miesięcy pisaliśmy już kilkukrotnie - rozpoczął Grzegorz od tej "sensacyjnej" wiadomości, zaś następnej Maciej skomentował tę sytuację i pogratulował Apple. A wspominane wyniki sprzedaży iPhone'a nie mogły nie wpłynąć na udział mobilnego systemu Apple w rynku......

O osięgnięciach Apple z ostatnich miesięcy pisaliśmy już kilkukrotnie - rozpoczął Grzegorz od tej "sensacyjnej" wiadomości, zaś następnej Maciej skomentował tę sytuację i pogratulował Apple. A wspominane wyniki sprzedaży iPhone'a nie mogły nie wpłynąć na udział mobilnego systemu Apple w rynku...

Siedemdziesiąt cztery i pół miliona sprzedanych sztuk iPhone'a 6 (Plus) to kolejny, historyczny rekord Apple. Zaprezentowane we wrześniu dwa nowe modele smartfona Apple zalały rynek czyniąc ostatni kwartał 2014 jednym z najlepszych okresów firmy. W tym samym przedziale czasowym, smartfony z Androidem i iOS stanowiły 95% aktywowanych telefonów w Stanach Zjednoczonych, z czego 50% należało do iPhone'ów, a 45 do Androida - tak mówią wyniki zaprezentowane przez Consumer Intelligence Research Partners. Według Kantar Worldpanel Android znajdował się na 47,6% urządzeń sprzedanych w czwartym kwartale 2014, zaś iOS na 47,7%.

Ta delikatna różnica dobitnie pokazuje jednak jak świetnie nowe iPhone'y przyjęły się na rynku, choć nie tylko, bo na wynik wpłynął także pozostawiony w ofercie iPhone 5S. Nie wiadomo jak długo takie wyniki będą aktualne, bo całkiem prawdopodobne jest, że kolejne kwartały będą znów należały do Androida. Przed nami przecież chociażby gorące premiery HTC i Samsunga. Smutne wiadomości powędrują do obozu Microsoftu, bo w tym raporcie wskazano na 3,8% udział Windows Phone. O problemach, z którymi Microsoft musi się uporać pisałem dzisiejszego ranka.

Wracając jednak do Apple, nie sposób pominąć drugą z informacji, które przyniósł nam dzień. Ósma wersja systemu iOS nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem jak poprzednie wersje, co odzwierciedlały statystyki przeprowadzonych aktualizacji. W ostatnim czasie sytuacja uległa zmianie, bo aktualnie iOS8 ma 72% udział, podczas gdy jego poprzednik tylko 25%. Dane te zebrano dokładnie przed dwoma dniami, 2 lutego, weryfikując wersję systemu na urządzeniach odwiedzających App Store. Już w marcu mamy doczekać się wersji 8.2, przynoszące przede wszystkim aplikację obsługującą Apple Watch, który zadebiutuje w kwietniu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu