Mobile

Jeżeli tak ma wyglądać LG G4, to ja tutaj widzę powtórkę z premiery HTC

Tomasz Popielarczyk
Jeżeli tak ma wyglądać LG G4, to ja tutaj widzę powtórkę z premiery HTC
19

Na forum XDA pojawiły się pierwsze zdjęcia LG G4 w wersji Note. O samym urządzeniu wiemy póki co bardzo mało, ale to co zobaczyłem wydaje się być lekko rozczarowujące. Przedstawiciele koreańskiej firmy zachwalali, że mają zamiar stworzyć smartfona tak bardzo odmiennego od poprzednika, a tym samym ma...

Na forum XDA pojawiły się pierwsze zdjęcia LG G4 w wersji Note. O samym urządzeniu wiemy póki co bardzo mało, ale to co zobaczyłem wydaje się być lekko rozczarowujące. Przedstawiciele koreańskiej firmy zachwalali, że mają zamiar stworzyć smartfona tak bardzo odmiennego od poprzednika, a tym samym mamy tutaj powtórkę z rozgrywki.

Smartfon ze zdjęć prezentuje się zupełnie niczym LG G3. Od poprzednika różnią go właściwie detale - nieco inne przyciski, grubsze ramki wokół ekranu (!) i (prawdopodobnie, bo nie mamy zdjęcia z boku) zakrzywienie obudowy. Warto przy tym zaznaczyć, że mamy do czynienia z wersją Note, która miałaby równolegle zadebiutować na rynku. Będzie ona zatem prawdopodobnie większa. W oczy rzuca się również slot na rysik ukryty w górnej krawędzi obudowy.

Na wyświetlaczu widać pewne zmiany w interfejsie, ale tutaj znów rewolucji próżno szukać. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 5.0.2 z nakładką graficzną LG. To również kłóci się z wcześniejszymi zapowiedziami, które sugerowały, że software zostanie mocno odświeżony i lepiej dopasowany do Material Design. Warto zwrócić tutaj uwagę na oznaczenie pasma - mamy tam symbol "M8936", co sugerowałoby obecność Snapdragona 610 wewnątrz.

Tymczasem niemal równolegle z Korei docierają oficjalne zapowiedzi, że LG G4 będzie posiadał zakrzywiony wyświetlacz o przekątnej 5 cali i rozdzielczości Quad HD. Prezentowane wyżej urządzenie na szczęście na takowego flagowca póki co nie wygląda, zatem można odetchnąć z ulgą. Osobiście bowiem liczę, że G4 będzie prawdziwą bombą i nawiąże realną rywalizację z Samsungiem Galaxy S6 oraz HTC One M9. Obym się nie mylił.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu