Windows Phone

Jeszcze prostsze płatności mobilne… w Windows 10 dla telefonów

Jakub Szczęsny
Jeszcze prostsze płatności mobilne… w Windows 10 dla telefonów
11

Microsoft zapewne nie jest zadowolony z tego, że instytucje finansowe odwracają się od mobilnego systemu Microsoftu i tym samym zostawiają na lodzie swoich klientów. Na otarcie łez na szczęście dzieje się dobrze w Windows 10 dla telefonów - Microsoft uprości płatności mobilne na tyle, że m. in Polac...

Microsoft zapewne nie jest zadowolony z tego, że instytucje finansowe odwracają się od mobilnego systemu Microsoftu i tym samym zostawiają na lodzie swoich klientów. Na otarcie łez na szczęście dzieje się dobrze w Windows 10 dla telefonów - Microsoft uprości płatności mobilne na tyle, że m. in Polacy będą mogli skorzystać z dobrodziejstw aplikacji Portfel, która już jest częścią mobilnego systemu giganta. Brakuje tylko jednego...

...Standardu HCE

Owa technologia płatności zbliżeniowych wyklucza operatora komórkowego, który, byśmy mogli skorzystać z dobrodziejstw zbliżeniowego płacenia telefonem wydaje nam specjalnie przygotowaną do tego kartę SIM. W ramach standardu, którym będzie posługiwać się Windows 10, nie będziemy potrzebować takiej karty - dane potrzebne do identyfikacji konta, którym będziemy płacić znajdują się w chmurze, a nie na wydzielonym miejscu na karcie SIM u operatora. To rozwiązanie rodzi kilka kłopotów - przede wszystkim, operator musi współpracować z bankiem, w którym posiadamy konto. A z tym jest czasami problem. W standardzie HCE karta będzie emulowana za pomocą zawartego w systemie oprogramowania, a newralgiczne dane na jej temat będą oczywiście dostępne w chmurze.

https://www.youtube.com/watch?v=lUwie6HFHjs

W ramach tej technologii będą wspierane karty płatnicze takich operatorów jak Mastercard, AMEX oraz VISA. Całość będzie się odbywać zapewne w ramach dołączonej już do Windows Phone aplikacji "Portfel", gdzie będzie wystarczyło jedynie wpisanie danych karty płatniczej, autoryzacja i od tego momentu będziemy mogli płacić telefonem po zatwierdzeniu operacji kodem PIN lub odciskiem palca - to rozwiązanie ma się bowiem pojawić w nadchodzących telefonach opartych na Windows 10 Mobile.

Wiadomość bardzo miła - szczególnie dla osób, które chcą wygodnie płacić telefonem i nie lubią trzymać przy sobie kilku kart płatniczych. Do takich osób należę ja - z chęcią porzucę noszenie ze sobą plastików na rzecz wzięcia ze sobą właściwie jednej, potrzebnej mi rzeczy - telefonu komórkowego.

Źródło: Phonearena / NPU

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu