5

Jest już nowy Chrome, który doda ciemny tryb do każdej strony i sprawdzi bezpieczeństwo Waszych haseł

Właśnie pojawiła się ciekawa aktualizacja przeglądarki Google Chrome, która wprowadza między innymi ciemny tryb. Ale nie chodzi jedynie o panele - Chrome potrafi wymusić go teraz dla każdej przeglądanej strony internetowej.

Najnowszą aktualizację Google Chrome oznaczono numerem 78. Dostępna jest zarówno dla Windowsa, Maków oraz Linuksa, jak również dla Androida i iOS. Wprowadza między innymi bardzo fajny ciemny tryb dla wyświetlanych stron oraz nowe opcje dostosowania zakładek.

W nowej wersji przeglądarki możemy wybierać pośród obrazków i tematów oraz kontrolować na przykład wygląd skrótów lub w ogóle je wyłączyć. Ponadto niedługo rozszerzenie Password Checkup zostanie na stałe zintegrowane z przeglądarką Google Chrome. Pozwala ono na sprawdzenie przez Google czy hasła użytkownika znalazły się w jakimś wycieku, co oczywiście daje mu znać, czy są wciąż bezpieczne. Jeśli któreś z haseł wypłynęło świat, pojawi się odpowiednia informacja i zachęta do jego zmienienia. Fajną opcją jest również click-to-call, które daje możliwość wysłania zaznaczonego na desktopie numeru telefonu i przesłanie go do telefonu z Androidem. Ta funkcja nie jest jeszcze jednak dostępna dla wszystkich, ale powinna niedługo się pojawić.

No i ciemny tryb, który wymusza go na przeglądanych stronach. Jeśli jesteście zaciekawieni jak będzie się to prezentować w miejscach, które najczęściej oglądacie, wklejcie do swojej

przeglądarki następujący link:

chrome://flags/#enable-force-dark

a następnie z pierwszej opcji wybierzcie enabled. Pewnie duża część stron będzie wyglądać zdecydowanie gorzej, ale większość powinna zmienić kolor na ciemny, tak jak na przykład zmienił Antyweb.