Chrome

Jest już nowy Chrome, który doda ciemny tryb do każdej strony i sprawdzi bezpieczeństwo Waszych haseł

Paweł Winiarski
5

Właśnie pojawiła się ciekawa aktualizacja przeglądarki Google Chrome, która wprowadza między innymi ciemny tryb. Ale nie chodzi jedynie o panele - Chrome potrafi wymusić go teraz dla każdej przeglądanej strony internetowej.

Najnowszą aktualizację Google Chrome oznaczono numerem 78. Dostępna jest zarówno dla Windowsa, Maków oraz Linuksa, jak również dla Androida i iOS. Wprowadza między innymi bardzo fajny ciemny tryb dla wyświetlanych stron oraz nowe opcje dostosowania zakładek.

W nowej wersji przeglądarki możemy wybierać pośród obrazków i tematów oraz kontrolować na przykład wygląd skrótów lub w ogóle je wyłączyć. Ponadto niedługo rozszerzenie Password Checkup zostanie na stałe zintegrowane z przeglądarką Google Chrome. Pozwala ono na sprawdzenie przez Google czy hasła użytkownika znalazły się w jakimś wycieku, co oczywiście daje mu znać, czy są wciąż bezpieczne. Jeśli któreś z haseł wypłynęło świat, pojawi się odpowiednia informacja i zachęta do jego zmienienia. Fajną opcją jest również click-to-call, które daje możliwość wysłania zaznaczonego na desktopie numeru telefonu i przesłanie go do telefonu z Androidem. Ta funkcja nie jest jeszcze jednak dostępna dla wszystkich, ale powinna niedługo się pojawić.

No i ciemny tryb, który wymusza go na przeglądanych stronach. Jeśli jesteście zaciekawieni jak będzie się to prezentować w miejscach, które najczęściej oglądacie, wklejcie do swojej

przeglądarki następujący link:

chrome://flags/#enable-force-dark

a następnie z pierwszej opcji wybierzcie enabled. Pewnie duża część stron będzie wyglądać zdecydowanie gorzej, ale większość powinna zmienić kolor na ciemny, tak jak na przykład zmienił Antyweb.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu