Felietony

Jelly Defense - polska produkcja w czołówce płatnych gier w App Store

Jan Rybczyński
Jelly Defense - polska produkcja w czołówce płatnych gier w App Store
19

Jelly Defense to gra na iPhone'a i iPada polskiego studia iDreams, które ma swoją siedzibę w Gliwicach. Jak nazwa sugeruje, jet to produkcja typu tower defense, czyli polega na zbudowaniu takiej wirtualnej infrastruktury, żeby nie dopuścić wroga do naszej bazy. Wygląda na to, że gra cieszy się dużą...

Jelly Defense to gra na iPhone'a i iPada polskiego studia iDreams, które ma swoją siedzibę w Gliwicach. Jak nazwa sugeruje, jet to produkcja typu tower defense, czyli polega na zbudowaniu takiej wirtualnej infrastruktury, żeby nie dopuścić wroga do naszej bazy. Wygląda na to, że gra cieszy się dużą popularnością, bo zajmuje bardzo dobre 13 miejsce wśród płatnych gier w App Store według serwisu AppShopper i 20 miejsce jeśli chodzi o wszystkie płatne aplikacje w App Store US. Myślę, że zasługuje, żeby przyjrzeć się jej bliżej.

To co odróżnia grę od wielu innych, to charakterystyczna oprawa graficzna. Same plansze są czarno-białe, podczas gdy wyświetlone na ekranie stworki, zarówno to przyjacielskie jak i wrogie, są kolorowe. Oficjalny trailer nawiązuje swoją estetyką, do niemłodej ale bardzo udanej gry Neverhood, ponieważ do wykonania animacji zastosowano platelinę.

Pierwszy na dużą popularność polskie produkcji zwrócił uwagę serwis Kanappka. Autor - Radek Grabarek, zdecydowanie poleca Jelly Defense i życzy studiu iDreams, aby gra jak najdłużej utrzymała się na szczycie, czego i ja również im życzę.

Zapraszam do obejrzenia grafik pobrany z AppStore, w którym można również kupić Jelly Defense. Na deser jest również filmik. Wszystkich posiadaczy iPhone'ów i iPadów, którzy wypróbują rodzimą produkcję zachęcam do podzielenia się wrażeniami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneApp StoreiPad