13

Jedno imię we wszystkich serwisach

Znalazłam dzisiaj interesującą stronę, która może się przydać osobom zaczynającym przygodę ze światem serwisów Web 2.0. Kiedy ja zaczynałam zakładać konta w różnych serwisach zależało mi na tym, żeby mieć taką samą nazwę użytkownika. Oczywiście, wszędzie możemy podać swoje imię i nazwisko, ale często screenname jest częścią adresu naszego profilu w danym serwisie, a adres […]

Znalazłam dzisiaj interesującą stronę, która może się przydać osobom zaczynającym przygodę ze światem serwisów Web 2.0. Kiedy ja zaczynałam zakładać konta w różnych serwisach zależało mi na tym, żeby mieć taką samą nazwę użytkownika. Oczywiście, wszędzie możemy podać swoje imię i nazwisko, ale często screenname jest częścią adresu naszego profilu w danym serwisie, a adres np. aleksandrabiolik.tumblr.com jest troszeczkę za długi.

Dlatego też polecam stronę UsernameCheck, która pozwola w szybki sposób sprawdzić czy wybrany przez nas nick jest dostępny w najbardziej popularnych serwisach. Na liście jest ponad 60 serwisów, m.in. Blogger, Gmail, Digg, Delicious, YouTube, Vimeo, Twitter.

Jak widać interfejs jest bardzo prosty, wpisujemy naszą propozycję nazwy i po około minucie wiemy już, w których serwisach jest ona jeszcze dostępna. Trzeba oczywiście pamiętać, że dana nazwa nie będzie dostępna przez cały czas, więc jak nam bardzo zależy na danych serwisach (a nie będziemy z nich korzystać od razu) to konto trzeba założyć raczej szybko.

Dla mnie ta lista jest też o tyle interesująca, że pokazuje serwisy, które nie są mi znane. A może są warte uwagi?!