Polska

Internauci kontra Korwin. Petycja za zawieszeniem polityka w prawach posła PE

Jakub Szczęsny
Internauci kontra Korwin. Petycja za zawieszeniem polityka w prawach posła PE
156

W serwisie Avaaz pojawiła się petycja, w ramach której postuluje się zawieszenie posła Parlamentu Europejskiego z Polski, Janusza Korwin-Mikkego. Inicjatywa społeczna ma związek z ostatnimi kontrowersyjnymi wypowiedziami polityka na temat kobiet.

Poseł Parlamentu Europejskiego o kontrowersyjnych poglądach gospodarczych oraz dotyczących społeczeństwa wypowiedział się niedawno w sprawie kobiet. Stwierdził on wtedy, że kobiety są mniejsze, mniej inteligentne i słabsze, dlatego powinny zarabiać mniej. Opinia międzynarodowa jednoznacznie potępiła słowa polskiego polityka oznajmiając, iż powiela on szkodliwe i niewłaściwe poglądy.

W związku z ogólną działalnością polskiego polityka, rzekomego propagowania faszystowskich gestów w Parlamencie Europejskim i jego ostatnich wypowiedzi, w serwisie Avaaz pojawiła się petycja postulująca za zawieszeniem Janusza Korwin-Mikkego w prawach posła Parlamentu. Pod wnioskiem podpisało się już niemal 750 tysięcy osób, czyli tyle, ile w swoim założeniu miało stanowić minimum pozwalające na zwrócenie się Avaaz w imieniu internautów do tej instytucji. Warto wspomnieć o tym, że serwis Avaaz w swojej historii ma już pewne sukcesy, jeżeli chodzi o obronę interesów społeczeństwa. Avaaz aktywnie sprzeciwiało się umowie ACTA, która w swoich założeniach miała ograniczać wolny dostęp do zasobów globalnej sieci. Ponadto, serwis wsławił się wsparciem dla paryskiej umowy klimatycznej. W historii Avaaz pojawiły się również kontrowersyjne zwycięstwa, m. in. polegające na bezkrytycznym wsparciu dla obecnego modelu polityki Unii Europejskiej w sprawie kryzysu imigracyjnego.
Link do petycji w Avaaz

Grafika wprowadzająca: By Ryszard Hołubowicz (lublin.com.pl) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotwklejka