Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
E-commerce

Jakie są obroty polskich sprzedawców na eBay?

GU
Grzegorz Ułan
2

Miniony rok, to kilka prób eBay zaistnienia w świadomości polskich sprzedawców, no i kupiujących. Kilka z nich chyba jednak w końcu zadziałało, wskazują na to dane, którymi podzielił się dziś z nami polski oddział eBay.

Zacznijmy od tych prób. Czym ebay próbował przyciągnąć do siebie polskich sprzedawców w minionym roku? Ważną nowością była udostępniona jeszcze na koniec 2016 roku możliwość wystawiania ofert bezpłatnie na eBay, a już w zeszłym roku, również bezpłatnie polscy sprzedawcy uzyskali dostęp do eBaymag, narzędzia ułatwiającego wystawianie ofert za granicą. Ponadto eBay udostępnił program „Okazje”, który umożliwia wystawianie limitowanych ofert z darmową dostawą objętych rabatami czy rozpoczął współpracę z Shoplo.

Bartłomiej Kalisz, właściciel sklepu DIS_AUTOPARTS na eBay:

Decyzja o rezygnacji ze sprzedaży tradycyjnej i przeniesienie jej do internetu wpłynęła na dynamiczny rozwój mojej firmy. Kiedy postanowiłem wyjść na rynek międzynarodowy szybko okazało się, że ponad 95% produktów z mojej oferty znajduje nabywców poza Polską.

Jaki efekt tych działań? Jeśli chodzi o ich obroty, cały czas mówimy o przedsiębiorcacach, którzy dołączyli w ubiegłym roku, 10 największych z nich wygenerowało obrót w wysokości prawie miliona euro, co średnio dało 100 tysięcy euro obrotów na jednego sprzedawcę w pierwszym roku sprzedaży na eBay. To wynik lepszy niż na eBay z Francji, Włoch czy Hiszpanii i prawie tyle samo, ile wygenerowali nowi sprzedawcy eBay z Niemiec.

Małgorzata Gliszczyńska, dyrektor zarządzająca na Polskę i Europę Centralną w eBay:

Nasze dane pokazują, że w 2017 r. aż 36% nowych sprzedawców dołączyło do eBay w styczniu. Dlatego właśnie teraz zdecydowaliśmy się uruchomić specjalną strefę, która ma z jednej strony pomóc potencjalnym sprzedawcom w pierwszych krokach na eBay, a z drugiej ułatwić rozwój biznesu tym, którzy mają już doświadczenie w sprzedaży online na naszej platformie.

Nic dziwnego, że eBay próbuje dalej i wczoraj udostępnili dedykowaną sprzedawcom podstronę w swoim serwisie - strefasprzedawcy.ebay.pl, gdzie polscy sprzedawcy znajdą szereg wskazówek i pomocnych narzędzie do rozpoczęcia sprzedaży na eBay, nie tylko na krajowym rynku, ale i w zagranicznych wersjach tego portalu aukcyjnego.

Źródło: informacja prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: