Polska

Wyśmiewają się z nas za granicą. Czy naprawdę takie złe jedzenie dają w polskich szpitalach?

GU
Grzegorz Ułan
59

Przyznam się szczerze, że nie znam się, na szczęście zresztą. Tak jak równo 40 lat temu wyjechałem ze szpitala, tak już tam nie wróciłem. Jakoś też po rodzinie nie pamiętam takich obrazków, jaki dziś zamieścił Techinsider, porównując jedzenie serwowane w różnych krajach, w tym w Polsce.

Oglądając te obrazki, mocno zdziwiłem się towarzystwem w jakim nas zestawiono, same bogatsze kraje, jedynie Słowacja jeszcze się tam zabłąkała. Pytanie, kto  i co miał na celu pokazując w tym porównaniu Polskę? Obrazek z Wikimedii, pewnie wzięty jako najgorszy przypadek, a większość z pozostałych z Instagrama, gdzie chwalą się zadowoleni pacjenci, pewnie też sporo zapłacili za pobyt w takich szpitalach.

Wiem, że nie jest jeszcze dobrze we wszystkich polskich szpitalach, ale mam nadzieję, że to się już zmienia i takie obrazki z linkowanego wpisu są rzadkością, a coraz częściej pojawiają jak z tego obrazka powyżej. Dajcie proszę znać w komentarzach, co o tym myślicie i czy to nie jest krzywdzący obraz polskich szpitali.

Cover - Wikimedia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu