Bezpieczeństwo

Jaki kierunek studiów wybrać? Ministerstwo Cyfryzacji ma dla Ciebie ciekawą propozycję

GU
Grzegorz Ułan
12

Temat wyboru właściwego kierunku studiów, to jeden z najtrudniejszych wyborów młodych ludzi wchodzących w dorosłość. Z tego też powodu trudno czasem się zdecydować na właściwy zwłaszcza, jeśli zastanawiamy się nad kilkoma kierunkami. Dla tych niezdecydowanych mam jeszcze jedną propozycję, a w zasadzie ma ją Ministerstwo Cyfryzacji i NASK.

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało nas dzisiaj o uruchomieniu nowego kierunku studiów na Politechnice Warszawskiej, mowa o studiach inżynierskich (I stopnia) na kierunku cyberbezpieczeństwo. Kierunek został opracowany wspólnie przez MC oraz Naukową i Akademicka Siecią Komputerową (NASK).

Karol Okoński, wiceminister cyfryzacji i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa:

Zapewnienie bezpieczeństwa teleinformatycznego ma obecnie krytyczne znaczenie dla funkcjonowania państwa i różnych gałęzi gospodarki. Dlatego zachęcamy inne uczelnie do zakładania dedykowanych kierunków związanych z kształceniem specjalistów ds. bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Tym bardziej, że na rynku od lat obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju profesjonalistów.

Co Wam da ukończenie takiego kierunku? Cytując za Ministerstwem Cyfryzacji - Wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania, analizy i utrzymania rozwiązań przeznaczonych do ochrony systemów i sieci przed cyberatakami.

Po ukończeniu I stopnia studiów na absolwentów będą czekały studia II stopnia, które zostaną uruchomione na Politechnice Warszawskiej w lutym 2023 roku.

Jakie wymagania? Przy rekrutacji będą brane pod uwagę następujące egzaminy maturalne:

  • matematyka (z wagą 1)
  • język obcy (z wagą 0,25)

oraz do wyboru:

  • fizyka (z wagą 1)
  • chemia (z wagą 0,75)
  • informatyka (z wagą 1)
  • biologia (z wagą 0,5)

Nowy kierunek uruchamia Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, czas na złożenie papierów macie do 7 lipca. Więcej szczegółów znajdziecie na stronach Politechniki - tu i tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: