Temat wyboru właściwego kierunku studiów, to jeden z najtrudniejszych wyborów młodych ludzi wchodzących w dorosłość. Z tego też powodu trudno czasem się zdecydować na właściwy zwłaszcza, jeśli zastanawiamy się nad kilkoma kierunkami. Dla tych niezdecydowanych mam jeszcze jedną propozycję, a w zasadzie ma ją Ministerstwo Cyfryzacji i NASK.
Jaki kierunek studiów wybrać? Ministerstwo Cyfryzacji ma dla Ciebie ciekawą propozycję
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało nas dzisiaj o uruchomieniu nowego kierunku studiów na Politechnice Warszawskiej, mowa o studiach inżynierskich (I stopnia) na kierunku cyberbezpieczeństwo. Kierunek został opracowany wspólnie przez MC oraz Naukową i Akademicka Siecią Komputerową (NASK).
Karol Okoński, wiceminister cyfryzacji i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa:
Zapewnienie bezpieczeństwa teleinformatycznego ma obecnie krytyczne znaczenie dla funkcjonowania państwa i różnych gałęzi gospodarki. Dlatego zachęcamy inne uczelnie do zakładania dedykowanych kierunków związanych z kształceniem specjalistów ds. bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Tym bardziej, że na rynku od lat obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju profesjonalistów.
Co Wam da ukończenie takiego kierunku? Cytując za Ministerstwem Cyfryzacji - Wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania, analizy i utrzymania rozwiązań przeznaczonych do ochrony systemów i sieci przed cyberatakami.
Po ukończeniu I stopnia studiów na absolwentów będą czekały studia II stopnia, które zostaną uruchomione na Politechnice Warszawskiej w lutym 2023 roku.
Jakie wymagania? Przy rekrutacji będą brane pod uwagę następujące egzaminy maturalne:
- matematyka (z wagą 1)
- język obcy (z wagą 0,25)
oraz do wyboru:
- fizyka (z wagą 1)
- chemia (z wagą 0,75)
- informatyka (z wagą 1)
- biologia (z wagą 0,5)
Nowy kierunek uruchamia Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, czas na złożenie papierów macie do 7 lipca. Więcej szczegółów znajdziecie na stronach Politechniki - tu i tutaj.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu