Artykuł sponsorowany

Jaki jest maksymalny okres kredytu gotówkowego?

Redakcja Antyweb
Jaki jest maksymalny okres kredytu gotówkowego?
0

Im dłuższy jest czas spłacania miesięcznych rat, tym wartość każdej z nich jest mniejsza, za to rosną całkowite koszty zobowiązania kredytowego. Między innymi z tego powodu każdy potencjalny kredytobiorca musi dobrze się zastanowić nad czasem, w którym chce realizować współpracę z instytucją bankową.

Co więcej, maksymalny okres kredytu gotówkowego jest ustanowiony prawnie. Sprawdź, jak długo możesz spłacać kredyt gotówkowy, uwzględniając własne potrzeby, oczekiwania, możliwości finansowe, ale również warunki, jakie stawia bank.

Maksymalny okres kredytu gotówkowego a przepisy polskiego prawa

Zastanawiasz się, na ile lat można wziąć kredyt gotówkowy? Musisz wiedzieć, że to zależy od wielu czynników, a nie tylko od Twoich indywidualnych preferencji. Zgodnie z przepisami polskiego prawa, maksymalny okres kredytowania kredytu gotówkowego to 10 lat, natomiast w praktyce większość instytucji bankowych podejmuje decyzje o współpracy na nieco krótszy czas.

Wiadomo na pewno, że im większa jest liczba miesięcznych rat, tym wartość każdej jest mniejsza, co pozwala kredytobiorcy regulować należności swobodnie, przy zachowaniu optymalnej płynności finansowej. Z drugiej strony, krótki czas współpracy generuje nie tylko mniejsze koszty, ale i szybsze zakończenie współpracy z bankiem. Na tym zależy większości klientów. Jednocześnie należy pamiętać, że mała liczba rat wiąże się z większymi opłatami w ramach miesięcznych należności.

Maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego w praktyce

Średni okres spłaty kredytu gotówkowego to 5 lat i wynika to nie tylko w polityki kredytowej, jaką prowadzą poszczególne instytucje bankowe, ale z potrzeb klientów. Uwzględnij, że średnia wartość takiego zobowiązania to 30 tysięcy złotych, spłata takiego wsparcia w okresie kolejnych 5 lat jest absolutnie wystarczająca, komfortowa i nie wywołuje zaburzenia w zakresie zarządzania własnym budżetem klienta banku.

Kredyt gotówkowy - na ile lat maksymalnie możesz zaciągnąć zobowiązanie?

Chcesz komfortowo spłacać kredyt gotówkowy? Na ile lat wziąć takie zobowiązanie zależy tak naprawdę od Twojej zdolności kredytowej oraz zdolności do regulowania należności bez utraty płynności finansowej. Bank zweryfikuje Twoje stałe zarobki, dokona analizy wpływów na konto, sprawdzi historię kredytową i weźmie pod uwagę koszty stałe, jakie wiążą się z utrzymaniem Twojego gospodarstwa domowego. Maksymalny okres spłaty zobowiązania zostanie dopasowany do Twoich możliwości.

Kredyt gotówkowy - najdłuższy okres spłaty

Kredyt gotówkowy na dowolny cel zaciągany jest na znacznie mniejszą wartość, niż na przykład kredyt hipoteczny. Właśnie dlatego współpraca z bankiem w ramach spłaty takiego zobowiązania jest znacznie krótsza i po kilku latach finansowe wsparcie zostaje przez kredytobiorcę zwrócone.

Pamiętaj, aby zawsze porównać co najmniej kilka różnych ofert konkurencyjnych względem siebie banków. Dzięki temu wybierzesz współpracę wedle własnych preferencji. Jeśli Cię na to stać, lepiej wybierz kredyt z małą liczbą lat. Wtedy raty będą wyższe, ale koszty około kredytowe znacznie spadną, a Ty szybciej uwolnisz się od współpracy z instytucją bankową. Spłata w długim okresie może być natomiast lepsza dla tych, którzy obawiają się utraty płynności finansowej w wyniku nabycie kolejnego zobowiązania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu