Artykuł sponsorowany

Jaki iPhone wybrać? To pytanie, odpowiedź na które od lat sprawia problemy

Kamil Świtalski
Jaki iPhone wybrać? To pytanie, odpowiedź na które od lat sprawia problemy
1

Od lat regularnie pojawia się pytanie: jaki iPhone warto kupić? I od lat odpowiedź na nie jest taka sama — wszystko rozbija się o indywidualne potrzeby użytkowników.

W dzisiejszym świecie smartfonów, wybór odpowiedniego modelu może okazać się dość kłopotliwym zadaniem. Czasy w których Apple miało jeden model smartfona w ofercie już dawno odeszły w zapomnienie. Sprawy nie ułatwiają też kosmicznie wysokie ceny urządzeń. Czy każdy potrzebuje najnowszego modelu? Niekoniecznie. Aby podjąć właściwą decyzję, warto więc zastanowić się nad różnymi aspektami. Tak, by wybrany przez nas model iPhone'a spełniał wszystkie potrzeby — i posłużył nam przez długi czas. Zanim więc podejmiemy decyzję jaki iPhone wybrać, warto ustalić priorytety związane z naszymi potrzebami.

Na czym Ci najbardziej zależy w nowym smartfonie?

Pierwszym krokiem w wyborze odpowiedniego modelu smartfona jest bez wątpienie zastanowienie się, na jakich funkcjach urządzenia najbardziej nam zależy. Fotografia? Moc i wydajność? Czas pracy na jednym ładowaniu? Wielkość ekranu? Obecnie w ofercie Apple znajduje się cały zestaw modeli. I choć w oficjalnym sklepie dostępne są głównie najnowsze warianty, to nic nie stoi na przeszkodzie, by dostać nieco starsze — ale wciąż świetnie działające — urządzenia, jak chociażby iPhone 11 64GB Black NEW. To model, który ma już swoje lata, ale po dziś dzień cieszy się opinią niezawodnego i solidnie działajacego sprzętu, który spełni potrzeby lwiej części użytkowników.

Kwestie wydajności w smartfonach Apple stają się sprawą drugorzędną — bowiem nawet kilkuletnie modele działają szybko, sprawnie i bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Warto mieć jednak na uwadze, że od ubiegłego roku gigant w "podstawowych" wariantach serwuje nieco starsze układy. Dlatego też iPhone 14 128GB Midnight działa pod kontrolą Apple A15, który był sercem debiutujących w 2021 roku iPhone 13, 13 mini, 13 Pro, 13 Pro Max oraz startującej wiosną 2022 trzeciej generacji iPhone SE .

Fotografia to aspekt, który dla wielu jest kluczowy przy wyborze nowego smartfona. Apple od lat jest konsekwentne w kwestii serwowania najlepszych rozwiązań — zarówno hardware'owych jak i software'owych — w modelach Pro. To one oferują najwięcej obiektywów (tym samym: oferują najwięcej możliwości), a także dostęp do zapisywania zdjęć RAW w systemowej aplikacji aparatu.

Wielkość ma znaczenie. iPhone'y dostępne są w kilku wariantach. Wybierz idealny dla siebie

Rozmiar telefonu to kluczowy czynnik wpływający na wygodę użytkowania. Jeśli preferujesz bardziej kompaktowe rozmiary, masz do wyboru kilka modeli iPhone'ów. Standardowy iPhone 13 128GB Midnight i jego rodzeństwo z ekranem o przekątnej 6,1" to bezpieczny i najbardziej uniwersalny wybór. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po mniejsze modele (jak iPhone 12 mini czy iPhone 13 mini) lub większe (jak iPhone 14 Pro Max czy iPhone 14 Plus).

Długość pracy baterii to kolejna z istotnych cech, którą warto wziąć pod uwagę wybierając nowy smartfon. Modele Pro Max zazwyczaj oferują najdłuższą żywotność baterii w gamie iPhone'ów, co może okazać się istotne dla osób korzystających z urządzenia przez dłuższy czas bez dostępu do ładowarek. Jeżeli należycie do ludzi prowadzących dość aktywny tryb życia, warto również zwrócić uwagę na materiały wykorzystane do produkcji telefonu. Modele Pro są zazwyczaj bardziej odporne na zarysowania i uszkodzenia, gdyż posiadają one inne wykończenie. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebne są wówczas etui ochronne...

Na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego modelu iPhone'a zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb każdego z użytkowników — i to jest fakt. Warto mieć na uwadze, że najdroższe z modeli — czyli te z serii Pro (i ich większe warianty: Pro Max) są idealne dla osób ceniących wydajność, fotografie i najlepszy z ekranów dostępnych w smartfonach Apple (tylko one oferują odświeżanie 120 Hz). Czy to oznacza, że podstawowe modele są złe? Wręcz przeciwnie. Taki iPhone 14 128GB Starlight będzie idealnym wyborem dla każdego użytkownika szukającego smartfona na lata!

Niech ten przewodnik będzie dla Ciebie pomocą podczas poszukiwań idealnego modelu iPhone'a. Pamiętaj, że kluczem do zadowolenia z zakupu jest dopasowanie telefonu do swojego stylu życia i potrzeb.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu