Gry

Jaką grę kupić pod choinkę? Sprawdź nasze propozycje!

Kamil Świtalski
Jaką grę kupić pod choinkę? Sprawdź nasze propozycje!
5

Poszukiwania upominków świątecznych trwają w najlepsze. Mam nadzieję że rzuciliście już okiem na nasze propozycje najlepszych prezentów? Dzisiaj słów kilka o moich propozycjach, które trafiły do tamtejszej listy.

Gry wideo od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. I wbrew temu co wielu może myśleć — nie są tylko domeną najmłodszych miłośników elektroniki. I to nie jest też tak, że grają w nie tylko mężczyźni. Nie, nic z tych rzeczy. Rynek jednak rozwija się w zastraszająco szybkim tempie. Każdego tygodnia wydawane są kolejne warte mniej lub więcej uwagi tytuły na każdą z platform. I z tego całego worka rozmaitości musiałem wybrać pięć tytułów, na które mam zwrócić waszą uwagę. Przyznam, że zadanie to nie było proste — musiałem przecież wykreślić z listy nawet takie perełki jak Nier:Automata, The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Uncharted: Zaginione dziedzictwo. A kiedy ostateczna lista nabrała kształtu — okazało się, że udało się stworzyć pakiet tytułów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Co ważne — udało się tam nawet wcisnąć produkcje, które obecnie można nabyć w naprawdę rozsądnej cenie. Ze względu na charakter zestawienia uwzględnione w nim zostały tylko gry, które dostępne są formie pudełkowej — doskonale zdajemy sobie sprawę, że inne wciąż pozostają dość kłopotliwe.

Assassin's Creed: Origins

Po roku przerwy asasyńskie przygody wróciły w najlepszej formie. Tym razem twórcy zabrali nas w magiczną podróż po starożytnym Egipcie, który odwzorowali na tyle dobrze, że... można na nim nauczać historii! Wciągające intrygi, nowe mechaniki, niepowtarzalny klimat, a wszystko to okraszone najlepszą oprawą, jaką do tej pory widziała seria. Ubisoft ewidentnie stanął na wysokości zadania i sprawił, że nawet ludzie którzy nie pałają do serii szczególną sympatią doceniają i bez żadnego ale polecają serię wszystkim miłośnikom dobrych gier!

Recenzja Assassin's Creed: Origins

Super Mario Odyssey

Premiera nowego Mario to zawsze małe święto w świecie graczy. Tym razem nie było inaczej — to największa maskotka Nintendo, której przygody już kilkukrotnie wywróciły rynek gier do góry nogami. Tym razem może nie mówimy o takich rewolucjach jak przy Super Mario Bros. — ale niewątpliwie jest to ponadczasowy tytuł w którym zagrywamy się teraz — w okolicach premiery, ale jednocześnie taki, do którego będziemy wracać jeszcze przez wiele lat. Bo atrakcji przygotowano tam bez liku, a samo przejście gry to dopiero początek. To gra dla małych i dużych. Zaprawionych w bojach, a także tych, którzy woleliby nie podejmować za dużo wyzwań. Każdy tam znajdzie coś dla siebie — to bez wątpienia jedna z najlepszych platformówek, jakie znajdziecie na współczesnych konsolach!

Recenzja Super Mario Odyssey

Doom

Doom to marka, której prawdopodobnie nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. Doskonała seria FP, która od dnia swojej premiery porywa do zabawy tłumy. Tym razem jednak o jej najświeższej odsłonie, która zadebiutowała na rynku nie dalej niż wiosną zeszłego roku. Twórcy po raz kolejny udowodnili, że doskonale wiedzą co oznaczają przemyślane projekty poziomów, a stworzenie strzelaniny ociekającej mrocznym klimatem to dla nich chleb powszedni. Doom to jedna z tych gier, w której nie zabraknie dla nikogo wyzwań. Zapewni świetną zabawę zarówno pojedynkę, jak i w większej grupie. Uważajcie tylko, bo naprawdę trudno się od tej gry oderwać!

Crash Bandicoot™ N. Sane Trilogy

Uroczy jamraj już w latach 90. ubiegłego stulecia rozkochał w sobie całą rzeszę fanów. W tym roku kultowa trylogia powróciła z zestawem usprawnień, a całość działa w oparciu o zupełnie nowy silnik. To produkcja która ma szansę połączyć pokolenia: tych którzy zagrywali się w przeszłości razem z tymi, którzy... oczekują dobrej platformówki także współcześnie! Warto zaznaczyć, że w N. Sane Trilogy znalazły się trzy kultowe gry, które można dostać w naprawdę świetnej cenie!

Recenzja Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Project Cars 2

Ten rok był wyjątkowo mocny dla gier samochodowych, które stawiają na realistyczny model jazdy. Była świetna Forza Motorsport 7, Gran Turismo Sport, a do zestawienia trafia kontynuacja jednej z najciekawszych świeżych marek na tym poletku. Dlaczego Project Cars 2? Bo to fenomenalne wyścigi, które trafiły na wszystkie trzy wiodące platformy (tj. PlayStation 4, Xbox One oraz PC). Nowa odsłona serii przyniosła cały szereg usprawnień, solidny pakiet tras i samochodów do wyboru — co z automatu zaserwuje nam wiele godzin doskonałej zabawy! Dodajmy do tego zaawansowaną fizykę, świetny model pogody, a nagle okazuje się, że Project Cars 2 są jednymi z tych wyścigów, które idealnie sprawdzą się jako prezent nie tylko dla największych fanów motoryzacji.

Pierwsze wrażenia z Project Cars 2

Wszystkie powyższe tytuły znalazły się na naszej liście najlepszych prezentów świątecznych 2017!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

swietaaw