Marzy Ci się praca na jedynym w Polsce rynku pracownika? W takim razie powinieneś poważnie rozważyć zawód programisty. Nie posiadasz żadnego doświadczenia? To nie problem – dzięki programowi Software Development Academy niemal każdy może rozpocząć pracę w tym zawodzie.
Programowanie jest obecnie najbardziej pożądaną umiejętnością na rynku pracy, szacuje się, że do 2020 roku w Europie powstanie około 900 tysięcy nowych miejsc pracy dla developerów. W Polsce programiści są jedyną grupą, która może pochwalić się zatrudnieniem na tzw. rynku pracownika. Zapotrzebowanie na developerów stale rośnie, dlatego niemal każdy - przy odrobinie ciężkiej pracy i samozaparcia - jest w stanie dołączyć do tego grona.
Anna Jantar śpiewała kiedyś, że najtrudniejszy jest pierwszy krok, zanim innych zrobisz sto. Nie tylko jest on najtrudniejszy, ale też najważniejszy - praca programisty to ciągła nauka i uczenie się nowych rzeczy na dynamicznie zmieniającym się rynku. Dlatego tak bardzo istotne jest właściwe poznanie podstaw, niezbędnych do przyswajania nowych koncepcji. Doskonale zdają sobie z tego sprawę trenerzy z Software Development Academy, którzy poza wieloletnią praktyką w zawodzie programisty wiedzą jak przekazać podstawy osobom stawiającym pierwsze kroki w kodowaniu i ułatwić im zaistnienie na rynku pracy.
Front-end, back-end a może full-stack?
Jeśli podjąłeś już decyzję o zostaniu programistą, musisz odpowiedzieć sobie na ważne pytanie - zostać frontendowcem, backendowcem czy może Full Stack Developerem? Na czym polega różnica? Frontendowiec odpowiada za element widoku – czyli wszystko to co widzi użytkownik i z czym wchodzi w interakcję – fonty, kolory, układ strony, rozwijane menu i suwaki - to wszystko tworzone jest przez frontendowców przy wykorzystaniu języków takich jak HTML, CSS czy JavaScript.
Backendowiec z kolei zajmuje się tym, co nie jest widoczne gołym okiem. Buduje i utrzymuje technologię, która zasila komponenty frontendowe, czyli wszystko, co umożliwia komunikację pomiędzy serwerami, aplikacjami i bazami danych. Popularnymi językami backendowymi są m.in Java, C# czy przeżywający swój renesans Python.
Trzecia możliwość to full-stack, czyli łączenie kompetencji frontendowych z backendowymi. Opcja ta wymaga największej wiedzy, ale gwarantuje też najlepsze zarobki. Dobrym wstępem może być wspomniany wcześniej JavaScript, który dzięki wykorzystaniu bibliotek lub frameworków takich jak React czy Angular przestaje być językiem stricte frontendowym i umożliwia pisanie całych aplikacji, łącznie z ich logiką.
Skorzystaj z pomocy specjalistów i zostań programistą
Niezależnie od tego, którą drogę obierzesz, w Software Development Academy znajdziesz szkolenia odpowiadające zapotrzebowaniu pracodawców. W ofercie szkoły znajdują się typowo backendowe kursy, czyli flagowy “Java od podstaw”, “Python” czy “.NET (C#) od podstaw” jak i te frontendowe, czyli “JavaScript + React”. Pełna lista kursów dostępna jest pod tym adresem. Po ukończeniu każdego z nich będziesz przygotowany do podjęcia pracy na stanowisku juniora specjalizującego się w danej technologii. Liczby nie kłamią - aż 81% absolwentów Software Development Academy znajduje zatrudnienie w zawodzie programisty w ciągu 3 miesięcy od ukończenia kursu, a od początku istnienia szkoły już ponad 1500 absolwentów rozpoczęło w ten sposób swoją przygodę z programowaniem. Kursy oferowane są aż w 13 polskich miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Gdańsku, Gdyni, Warszawie czy Wrocławiu i prowadzone są w dwóch trybach: wieczorowym i weekendowym, dzięki czemu nie musisz rezygnować z codziennych obowiązków, a naukę możesz pogodzić z pracą, zachowując przy tym czas na odpoczynek.
Finansowanie kursów
Kursy z programowania nie należą do najtańszych - prowadzone są w końcu przez doświadczonych developerów, których wiedza jest bardzo ceniona na rynku pracy. Jest to jednak świetna inwestycja, która bardzo szybko może zwrócić się z nawiązką. Co więcej, Software Development Academy oferuje różne metody finansowania kursów: kredyty 0% lub długoterminowe (nawet do 60 rat), rozłożenie płatności na 3 raty, rządowe pożyczki „Inwestuj w rozwój” czy unijny „Projekt Open”. Osoby zarejestrowane jako bezrobotne mogą z kolei liczyć na 100% sfinansowanie kursu ze środków Urzędu Pracy. Wszystkie opcje finansowania dostępne są pod tym adresem.
Jeśli podjąłeś już decyzję o zostaniu programistą i chciałbyś skorzystać z jednego z kursów Software Development Academy, najlepiej jeśli odwiedzisz stronę internetową akademii. Nie ma na co czekać, najbliższe dostępne kursy startują już w marcu!
-
Artykuł jest publikacją sponsorowaną i powstał we współpracy z SDA
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu