AntywebTV

5 najmocniejszych cech laptopa ASUS FX503

Paweł Winiarski
5 najmocniejszych cech laptopa ASUS FX503
7

Bardzo lubię testować gamingowe laptopy bo to zawsze dobra wymówka by pograć. Tym razem wziąłem jednak w obroty teoretycznie zwykłego laptopa, a dokładnie Asusa FX503 i przygotowałem dla Was listę 5 najmocniejszych cech tego komputera.

Karta graficzna Nvidia GTX 1050

Asus FX503 nie należy do gamingowej rodziny ROG, czyli Republic of Gamers. Trudno jednak nie myśleć o graniu patrząc na kartę graficzną, jaką zamontowano w tym laptopie. Nvidia GeForce GTX 1050 z 4GB pamięci RAM wystarczy do rekreacyjnego grania, można też zainwestować w GTX 1060 z 6 GB. W testowanym przeze mnie sprzęcie znalazło się tylko 8 GB pamięci ram DDR4, nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby włożyć sobie do niego tych gigabajtów aż 32.

Matowa matryca WideView

Asus FX503 wyposażono w matową matrycę Full HD IPS WideView, która zapewnia dobrą spójność kontrastu i koloru niezależnie od tego, co akurat dzieje się na ekranie oraz dobre kąty widzenia. Taka konstrukcja oznacza, że nie ma szans na rozpraszające refleksy. Fajny ekran, na który dobrze się patrzy.

Klawiatura z Anti-Ghostingiem

Niskoprofilowe klawisze z mechanizmem nożycowym oferują skok na poziomie 1,8 mm i są podświetlane, do tego jak w gamingowych laptopach zaakcentowano klawisze WASD. I tu muszę przyznać, że klawiatura sprawdziła się bardzo dobrze, szczególnie w moim przypadku a jak wiecie dużo piszę. OK, ale o co chodzi z tym anti-ghostingiem. Otóż na takiej klawiaturze można wciskać jednocześnie wiele przycisków bez obawy, że cokolwiek się zablokuje.

Dysk Firecuda - hybryda SSD i HDD

Asus FX503 posiada hybrydowy dysk FireCuda, dzięki któremu Windows będzie się uruchamiał szybciej niż na zwykłym HDD. Warto też zwrócić uwagę na system audio i zastosowaną w komputerze technologię ICEpower. Sprawdza się on naprawdę nieźle podczas grania, słuchania muzyki czy oglądania filmów lub seriali. FX503 posiada ponadto wbudowany mikrofon typu array, który odfiltrowuje szumy otoczenia.

Design - elegancki i dobrze wykonany

Asus FX503 będzie pasował w zasadzie wszędzie - czy to na biurku czy na stole konferencyjnym podczas spotkania biznesowego. Konstrukcja pozbawiona jest wodotrysków i niepotrzebnych udziwnień i światełek - to po prostu ładny, elegancki i dobrze spasowany laptop. W dodatku smukły i lekki, waży jedynie 2,5 kilograma przez co bez problemu można go traktować jako wygodną do przenoszenia konstrukcję.

To co, zaciekawieni? Asus FX503 pojawi się na rynku w marcu i jego bazową cenę ustalono na 3799 zł

Materiał powstał we współpracy z firmą ASUS

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu