Aplikacje webowe

ResizePixel - to jedyna strona www, której potrzebujesz, żeby zmienić rozmiar zdjęcia

GU
Grzegorz Ułan
8

To tylko przykład wykorzystania nowej aplikacji webowej ResizePixel. Jest ich oczywiście więcej, ale w tytule rzecz jasna wszystkie się nie zmieszczą.

Przede wszystkim przyda się ona posiadaczom Chromebooków, dla mnie to była największa bolączka podczas pracy na tym sprzęcie, kiedy zdjęciom przesłane ze smartfona na komputer trzeba było zmienić rozmiar, wbudowana aplikacja Zdjęcia nie dawała rady. Wolałem skorzystać do tego z wbudowanej funkcji w WordPressie przy ładowaniu zdjęć do wpisu.

ResizePixel oczywiście potrafi dużo więcej. Załadowane zdjęcie możemy przyciąć do konkretnego rozmiaru, nawet do zdefiniowanego jako wzorcowe w popularnych serwisach internetowych, zmienić rozmiar do konkretnych wartości z zachowaniem proporcji czy obrócić do góry nogami oraz przesunąć w pionie i w poziomie.

Nie zabrakło też obracania zdjęć w prawo czy w lewo oraz konwersji zdjęć do następujących formatów: .png, .jpeg, .gif i .bmp. Oczywiście po skończonej edycji możemy wynikowy plik pobrać bez żadnych opłat, watermarków czy innych niespodzianek. Oceniając całokształt powiem Wam, że jest tu większość z funkcji, które wykorzystuję na co dzień w aplikacji desktopowej IrfanView na Windowsie, no może poza zamazywaniem wrażliwych danych na zrzutach z ekranów. Do tego jednak możecie wykorzystać bardziej zaawansowaną aplikację webową Pixlr. Do podstawowej obróbki zdjęć ResizePixel powinien w zupełności wystarczyć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: