Podcast Antyweb Po Godzinach

Jak zmieniało się AI w kinie science fiction? Analizujemy filmowe klasyki

Patryk Koncewicz
Jak zmieniało się AI w kinie science fiction? Analizujemy filmowe klasyki
0

Co łączy Golema z żydowskich mitów, HALA 9000 i ChatGPT? Tego dowiecie z najnowszego odcinka podcastu Antyweb Po Godzinach.

Któż nie słyszał o ChatGPT, który w kilka sekund stworzy nam dowolny tekst, lub o Midjourney, generującym na pstryknięcie palca obrazy tak dobre, że są w stanie wygrać konkurs sztuk pięknych? Nie wszyscy muszą jednak wiedzieć, że koncepcja sztucznej inteligencji – tak oczywista w obecnych realiach – spędzała sen z powiek wybitnym myślicielom ponad 100 lat temu, a jej początku należy doszukiwać się… w literaturze grozy. O tym, a także o wielu innych technologiczno-filmowych smaczkach posłuchacie w najnowszym odcinku podcastu Antyweb po Godzinach.

Źródło: Depositphotos

Podróżujemy do ubiegłego wieku i sprawdzamy, jak narodziła się koncepcja AI – od epoki Golema, aż po współczesne rozumienie sztucznej inteligencji. Przy okazji analizujemy klasyki kina sci-fi, które próbowały zwizualizować AI i ostrzec przed zagrożeniami, idącymi za rozwojem tej technologii. Rozmawiali Patryk Koncewicz i Alicja Sipa.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu