Apple

Jak zgrać zdjęcia z iPhone? Dla laików to wcale nie musi być oczywiste...

Kamil Świtalski
Jak zgrać zdjęcia z iPhone? Dla laików to wcale nie musi być oczywiste...
45

Urządzenia Apple cieszą się ogromną popularnością i opinią tych, które... po prostu działają. Super intuicyjne i dziecinnie proste w obsłudze. I faktycznie, coś w tym jest... a przynajmniej tak długo, jak korzystamy z całego ekosystemu Apple. Jednak pytanie o to, jak zgrać zdjęcia z iPhone i iPada nie ustaje — więc warto byłoby na nie sobie w końcu odpowiedzieć!

Zgrywanie zdjęć z iPhone

Jeżeli korzystacie z ekosystemu Apple to z pewnością macie już swoje ulubione, wypracowane, schematy działania w takich podstawowych działaniach jak kopiowanie zdjęć na inne urządzenie. Nie dla wszystkich jest to jednak oczywiste — a jeżeli metody w Waszym mniemaniu najlepszej tutaj zabrakło, to śmiało się nią podzielcie z innymi w komentarzach!

Zgrywanie zdjęć z iPhone na komputerze z Windowsem z wykorzystaniem iTunes

Nie da się ukryć, że Apple lubi rzucać użytkownikom Windowsa kłody pod nogi. iTunes przygotowany z myślą o systemie Microsoftu działa porównywalnie gorzej do wersji dla macOS. Cały proces kopiowania zdjęć nie jest jednak tak straszny, jak można by się było tego spodziewać — chociaż instalacja aplikacji iTunes jest koniecznością, to tak naprawdę wszystko finalizujemy w systemowej aplikacji Zdjęcia.

 1. Pobieramy aplikację iTunes dla Windowsa
 2. Uruchamiamy iTunes
 3. Podłączamy urządzenie z systemem iOS za pośrednictwem kabla do komputera
 4. Na ekranie przywita nas okno z komunikatem pytającym, czy ufamy temu komputerowi. Odpowiadamy twierdząco, a później potwierdzamy nasz wybór na ekranie iPhone'a bądź iPada.
 5. Otwieramy systemową aplikację Zdjęcia
 6. Korzystamy z polecenia Importuj zdjęcia i filmy
 7. W kolejnym oknie wybieramy materiały, które chcemy zaimportować. Nad miniaturkami dostępne jest także polecenie, pozwalające zaznaczyć bądź odwrócić zaznaczenie ich wszystkich. Przechodzimy dalej
 8. Teraz wybieramy lokalizację w której mają zostać zapisane materiały, a także preferowany przez nas typ porządku. Opcjonalnie możemy też automatycznie usunąć zdjęcia i filmy z urządzenia.
 9. Potwierdzamy nasz wybór przyciskiem Importuj

Zgrywanie zdjęć z iPhone na komputerze Mac z aplikacją Zdjęcia

 1. Uruchamiamy iTunes
 2. Podłączamy urządzenie z systemem iOS za pośrednictwem kabla do komputera
 3. Na ekranie przywita nas okno z komunikatem pytającym, czy ufamy temu komputerowi. Odpowiadamy twierdząco, a później potwierdzamy nasz wybór na ekranie iPhone'a bądź iPada.
 4. Teraz automatycznie powinna uruchomić się systemowa aplikacja Zdjęcia — jeżeli tak się nie stało, to robimy to samodzielnie.
 5. W tabelce po lewej stronie wybieramy nasze urządzenie z którego chcemy zaimportować zdjęcia.
 6. Zaznaczamy interesujące nas grafiki, a następnie korzystamy z przycisku w prawym górnym rogu Importuj [X zaznaczone].
 7. Po chwili fotografie automatycznie zostaną zaimportowane na dysk naszego komputera!

Zgrywanie zdjęć z iPhone za pomocą chmury iCloud

Ale oczywiście kabel i dwie aplikacje to nie jest jedyny sposób, aby szybko zgrać zdjęcia z iPhone'a. Jednym z oficjalnych rozwiązań proponowanych przez Apple jest ich autorska chmura iCloud. To rozwiązanie banalnie proste w obsłudze — wymaga od nas wyłącznie posiadania konta Apple ID i aktywacji odpowiednich usług. O tym jak założyć konto Apple ID już wiecie. Teraz wystarczy przejść do Ustawień, wybrać nasze konto (na samej górze), następnie zakładkę iCloud -> Zdjęcia. Kolejnym krokiem jest aktywacja Biblioteki zdjęć iCloud. To zapewni automatyczne przesyłanie i przechowywanie zdjęć i nagrań wideo ze wszystkich naszych urządzeń. Warto także rozważyć skorzystanie z opcji Mój strumień zdjęć, który automatycznie zsynchronizuje między urządzeniami z naszym Apple ID wszystkie grafiki.

Jak przejrzeć te zdjęcia na urządzeniach bez Apple ID? Wystarczy zalogować się na stronie http://icloud.com naszym Apple ID i przejść do zakładki zdjęcia. Tyle!

Szybkie i wygodne zgrywanie zdjęć z iPhone za pomocą innych usług

Oczywiście rozwiązania Apple nie są jedynymi możliwymi opcjami skopiowania zdjęć z pamięci iPhone czy iPada na komputer czy nasze inne urządzenia. Równie dobrze w tej kwestii sprawdzą się także inne usługi oferujące chmurę — w tym m.in. Zdjęcia Google, Dropbox czy nawet Google Drive. Wówczas proces synchronizacji wygląda identycznie jak ze wszystkimi innymi danymi, które za ich pośrednictwem przesyłacie — a nie wymaga ani Apple ID, ani kombinowania z kablami i dodatkowymi aplikacjami. Oczywiście nic też nie stoi na przeszkodzie, abyście wysłali je po prostu mailem — to rozwiązanie sprawdza się jednak przede wszystkim przy niewielkich ilościach grafik, którymi chcielibyśmy podzielić się ze znajomymi, a nie całymi paczkami, które kopiujemy w celu ich archiwizacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile