Świat

Jak zdobyć tysiące znajomych na Facebook? Kup ich na eBay, potem wynajmij agencję!

Grzegorz Marczak
Jak zdobyć tysiące znajomych na Facebook?  Kup ich na eBay, potem wynajmij agencję!
23

Doskonałe rozwiązanie dla "agencji social media", oferowanie klientowi tysięcy znajomych nigdy nie było prostsze. Techcrunch pisze, że na eBay można kupić pakietami followersów na Twitterze - wychodzi dość tanio bo w przeliczeniu na łebka jest to tylko 0,4 centa! Niestety jeśli chodzi Facebook ceny...

Doskonałe rozwiązanie dla "agencji social media", oferowanie klientowi tysięcy znajomych nigdy nie było prostsze. Techcrunch pisze, że na eBay można kupić pakietami followersów na Twitterze - wychodzi dość tanio bo w przeliczeniu na łebka jest to tylko 0,4 centa! Niestety jeśli chodzi Facebook ceny nie są już tak atrakcyjne.

Swoją drogą jeśli naprawdę w Chinach tworzone są masowo konta na Twitterze, które potem używane są do tego typu akcji (choć nie ma pewności czy sprzedający na ebay akurat ten sposób wykorzystują) to widać musi to być niezły biznes.

Po doniesieniach TC sprawdziłem czy u nas ten biznes z fałszywymi "śledzącymi" też już rozkwita - okazuje się, że na razie jeszcze nikt nie dostrzegł tego potencjału. Znalazłem natomiast przez Allegro ogłoszenie wyceniające niektóre elementy social media jakie może nam stworzyć i prowadzić agencja. Może to być ważny element naszej strategii social media bo ci zakupieni followersi z eBay-a będą wyglądać bardziej wiarygodnie jeśli nasz fan page i nasz blog będą wypełnione dobrymi profesjonalnymi treściami. Jakie są stawki? - za pisanie bloga zapłacimy 3,5 tysiąca, za monitorowanie blogów konkurencji już tylko 2,5 tysiąca, a za quiz na Facebooku 4 tysiące.Tak więc (na oko licząc) mając do zainwestowania ok 10 - 15 tysięcy złotych może naprawdę być częścią social media, i to tym liczącym się fragmentem a nie golasami z 333 followersami. Prawda, że kuszące? Ważne tylko aby zaplanować większy budżet na kolejne pół roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TwitterFacebookSocial Media