E-commerce

Jak zarabiać więcej w e-świecie

Redakcja Antyweb
Jak zarabiać więcej w e-świecie
12

Kilka dni temu na Antyweb pojawił się artykuł o tym, że handel w Internecie kwitnie. Przewiduje się, że polski rynek e-commerce w 2015 roku osiągnie 33 mld zł. Każdego dnia zakupy w sieci stają się prostsze i przyjemniejsze. Sklepy internetowe na większą skalę niż dotychczas, zaczynają inwestować w...

Kilka dni temu na Antyweb pojawił się artykuł o tym, że handel w Internecie kwitnie. Przewiduje się, że polski rynek e-commerce w 2015 roku osiągnie 33 mld zł. Każdego dnia zakupy w sieci stają się prostsze i przyjemniejsze. Sklepy internetowe na większą skalę niż dotychczas, zaczynają inwestować w funkcjonalność oraz wygląd swoich witryn. Coraz częściej, także My Internauci, korzystamy z porównywarek cen, dzięki którym kupujemy interesujący nas produkt, jeszcze taniej.

Wybór towaru nie jest łatwy, konkurencja w sieci jest ogromna, a cena przestaje być najważniejszym czynnikiem decydującym o zakupie. Dlaczego? E-sklepy oferują np.: produkty komplementarne do swoich ofert, obniżają koszty dostawy, kuszą rabatami i programami lojalnościowymi.

Z dnia na dzień, w sieci zwiększa się również liczba stron www oraz blogów, które zwłaszcza dla młodych osób, stają się bardzo „osobistym” miejscem pracy. Właściciele takich witryn poszerzają swoje zainteresowania, poznają nowe środowiska oraz interesujących ludzi. A jakby tego było mało, sporo na tym zarabiają. Jak? Na przykład uczestnicząc w Programach Partnerskich.

W naszym kraju, model zarabiania na Programach Partnerskich, nie jest jeszcze zbyt popularny, ale to się zmienia. Trend zapewne będzie rosnący, ponieważ powstają coraz lepsze i ciekawsze rozwiązania, oparte nawet o kilka modeli rozliczeń.

Województwa, w których fraza „Programy Partnerskie” jest wyszukiwana najczęściej:

Źródło: https://www.google.com/trends/

Konkurencyjnie na tle porównywarek cen w Polsce wypada Program Partnerski Ceneo.pl. Posiada on szeroką ofertę produktową, która pasuje praktycznie do każdej strony www lub bloga.

Szeroki wybór działów w Ceneo.pl pozwala dopasować Program Partnerski pod indywidualne potrzeby Partnera

Źródło: https://partnerzy.ceneo.pl/Creation/CreateBanner

Program Partnerski Ceneo.pl:

  • oferuje atrakcyjny system poleceń (Partner zarabia dodatkowe 10% od przychodu poleconego Partnera),
  • udostępnia kreacje reklamowe: dopasowane do treści stron (rotator kontekstowy) oraz budowane na bazie rekomendacji (czyli wcześniejszych wizyt użytkowników na Ceneo.pl),
  • umożliwia grupowanie reklam oraz witryn według nazwanych wcześniej kanałów (dzięki temu Partnerzy mogą optymalizować swoje dochody),
  • pozwala uczestniczyć w akcjach specjalnych tzw. kampaniach dedykowanych, rozliczanych na odrębnych warunkach.

Rozliczenia odbywają się na podstawie dwóch modeli: w oparciu o przejścia do sklepu (IDŹ DO SKLEPU) oraz za zakupy dokonywane na Ceneo.pl (KUP TERAZ). Co więcej, serwis umożliwia podjęcie współpracy także Partnerom, którzy nie mieszkają w Polsce.

Przykładowe kreacje dostępne w Programie Partnerskim Ceneo.pl

Źródło: https://partnerzy.ceneo.pl/Creation/

Warto pamiętać, że aby reklamy w Programach Partnerskich dobrze konwertowały, należy poświęcić im czas i przede wszystkim nie zniechęcać się, gdy nie widać natychmiastowych, wysokich zarobków. Należy regularnie umieszczać nowe wpisy/artykuły i sprawdzać, co podoba się użytkownikom, a co nie. Wysiłek i determinacja właścicieli stron z czasem na pewno zostaną docenione.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu