Płatności i bankowość

PayPal wprowadza opłaty za brak aktywności na koncie. Jak usunąć konto PayPal?

Grzegorz Ułan
1

Zaledwie wczoraj pisałem Wam, że dzięki nowej funkcji zarządzania subskrypcjami na Revolut, straciło rację bytu korzystanie przeze mnie z konta PayPal. Dziś dochodzi dość istotny powód do zamknięcia tego konta na dobre.

W przesłanej do użytkowników PayPal aktualizacji zasad korzystania z tego serwisu, pojawił się niepokojący zapis o wprowadzeniu opłat dla nieaktywnych kont.

PayPal wprowadza opłatę dla nieaktywnych kont

Przy czym niepokojący może nie jest sam fakt wprowadzenia opłat, ale brak wyjaśnienia, co dla PayPal oznacza nieaktywne konto. Brak działań na koncie przez miesiąc, kwartał czy rok? W całej tej aktualizacji zasad, z którą możecie się zapoznać pod tym linkiem (pdf), nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie, za to znalazłem podstawę do pobrania przez PayPal z moich środków dowolnej kwoty:

Aby zagwarantować wywiązanie się z niniejszej Umowy z Użytkownikiem, Użytkownik przyznaje firmie PayPal prawo do środków na swoim koncie PayPal jako zabezpieczenia wszelkich kwot, które Użytkownik może być winny firmie PayPal. W terminologii prawniczej określane jest to jako „prawo retencji” lub „zabezpieczenie spłaty” na koncie PayPal Użytkownika.

Co z dodatkowym punktem wprowadzającym opłaty za nieaktywne konta rodzi jedynie pytanie - jak usunąć konto na PayPal?

Powinny się zastanowić nad tym przede wszystkim osoby, które mają jakiekolwiek środki na swoim koncie PayPal i korzystają z tego konta co najmniej sporadycznie. Jeśli macie na nim kwotę do 50 zł, to w przypadku stwierdzenia przez PayPal braku aktywności na koncie zostaną one pobrane w całości. W przypadku, gdy posiadacie na nim kwotę większą niż 50 zł, pobrane zostanie z Waszego konta 50 zł.

Jak usunąć konto PayPal?

Jeśli macie jakieś środki, a nie korzystacie z PayPal, warto je zabezpieczyć, a jeśli nie zamierzacie już korzystać z tego konta można je usunąć pod tym linkiem. Wystarczy kliknąć w lewym dolnym punkcie panelu ustawień - Zamknij konto.

Po kliknięciu wyświetli się jeszcze ostrzeżenie, że decyzja ta jest ostateczna, nie będzie można jej cofnąć i odtworzyć dostępu do konta. PayPal zastrzega przy tym, że jeśli nie zgadzacie się z nową aktualizacją zasad korzystania z serwisu, macie czas do 16 grudnia 2020 roku na usunięcie takiego konta bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat.

Aktualizacja

Wygląda na to, że zbyt dużo osób zaczęło usuwać konta na PayPal, bo ten zaczyna zmagać się z obsłużeniem tych procesów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu