Facebook

Jak założyć Facebooka? Poradnik krok po kroku

Kamil Świtalski
Jak założyć Facebooka? Poradnik krok po kroku
8

Rejestracja na Facebooku to nic trudnego. Jeżeli zastanawiacie się jak założyć Facebooka i potrzebujecie pomocy, proszę bardzo — oto wszystko co musicie wiedzieć!

Wielokrotnie można usłyszeć, że w dzisiejszych czasach człowiek bez Facebooka niemalże nie istnieje. Stąd też regularnie przewija się pytanie o to, jak złożyć Facebooka. Podobnie jak w przypadku większości kont w serwisach społecznościowych — rejestracja na Facebooku nie jest niczym specjalnie skomplikowanym i de facto ogranicza się do kilku prostych kroków. Jeżeli nie wiecie jak założyć konto na Facebooku, to chętnie Wam w tym pomożemy i przedstawimy metodę jak to zrobić krok po kroku!

Jak założyć Facebooka - instrukcja krok po kroku

Aby założyć konto na Facebooku rozpoczynamy od wejście na oficjalną stronę serwisu: https://www.facebook.com. I już na wstępie czekać będą na nas formularze pozwalające nie tylko się zalogować (to te na górnej belce), ale także zarejestrować (te nieco niżej). Pod nagłówkiem Rejestracja znajdziemy rubryki formularza, w ramach których administracja serwisu prosi nas o podanie: imienia, nazwiska, kontaktu w formie adresu e-mail lub numeru telefonu, hasła z którego będziemy korzystać przy logowaniu, daty urodzenia oraz wybór płci. Kiedy już je wypełnimy, czeka na nas zielony przycisk Rejestracja, który kończy ten proces. Warto też mieć na uwadze, że — jak można przeczytać drobnym drukiem:

Klikając przycisk Rejestracja, akceptujesz nasz Regulamin. Zasady dotyczące danych informują, w jaki sposób gromadzimy, użytkujemy i udostępniamy dane użytkowników, a Zasady dotyczące plików cookie informują jak korzystamy z plików cookie i podobnych technologii. Możesz otrzymywać powiadomienia SMS z Facebooka, z których możesz zrezygnować w dowolnej chwili.

Zobacz też: Usunięcie konta na Facebooku: wszystko co musisz wiedzieć. Przewodnik krok po kroku

I właściwie to... byłoby na tyle! Tak niewiele potrzeba, by założyć konto na Facebooku. Cały proces jest niezwykle szybki i raczej nikt nie powinien mieć specjalnego problemu z założeniem konta w serwisie. Po wciśnięciu Rejestracja zostajemy przeniesieni do strony weryfikacyjnej. Przyjdzie nam tam wpisać kod weryfikacyjny, który otrzymamy na podany przez nas kontakt. Jeżeli będzie to numer telefonu — spodziewajcie się wiadomości SMS. Jeżeli będziecie zakładać Facebooka podając adres e-mail, to na waszej skrzynce pocztowej szukajcie wspomnianego kodu.

Zakładanie Facebooka: co gdy pojawią się problemy?

Facebook to największy serwis społecznościowy na świecie, nad którego dobrem każdego dnia czuwają tysiące programistów rozsianych po całym świecie. Ale jak to zwykle bywa w świecie elektroniki — kłopoty się zdarzają. I jeżeli podczas rejestracji napotkacie jakieś problemy, to nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z formularza kontaktowego, za pośrednictwem którego można zgłosić obsłudze. Znaleźć go można pod adresem: https://pl-pl.facebook.com/help/contact/730681660635800?helpref=faq_content!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu