Facebook

Ciemny motyw w Messengerze udostępniany dla wszystkich. Jak go włączyć?

Kamil Świtalski
Ciemny motyw w Messengerze udostępniany dla wszystkich. Jak go włączyć?
9

Po kilku tygodniach testów, Facebook udostępnia ciemny motyw w Messengerze dla wszystkich. Tym razem już bez tajnych kodów opartych na emoji. Jak aktywować ciemny motyw w Messengerze?

Ciemne motywy na dobre podbiły serca użytkowników smartfonów. Bezpiecznie jest powiedzieć, że te... po kilku latach zepchnięcia na dalszy plan, w końcu wróciły na salony. Jakie są ich atuty — prawdopodobnie wszyscy już doskonale wiecie (zobacz też: Moda na tryb nocny w aplikacjach to coś na co czekałem). Jednak mimo próśb ze strony użytkowników, czasami wyczekiwanie na ich implementację potrafi przeciągać się latami... dosłownie. Ale dziś przychodzę z dobrymi wieściami dla tych, którzy nie mogli już doczekać się takowego w Messengerze, ten nareszcie trafił do wszystkich!

Ciemny motyw w Messengerze na Androida i iPhone'a już dostępny

Zaczęło się jakiś czas temu jako niewinny żart — po wysłaniu do naszych rozmówców emoji półksiężyca, cała aplikacja była "pochłaniana" przez ciemność. Tak wyglądały początki czarnego motywu w komunikatorze Facebooka, ale po kilku tygodniach żarty się kończą i możecie wyrzucić ikonkę z niezbędnika skrótów. Bowiem wszyscy użytkownicy na iOS i Androidzie mogą w opcjach aktywować ciemny motyw bez większych wygibasów i sztuczek.

Podpowiadamy jak włączyć ciemny motyw w Messengerze

Jeżeli nie wiecie jak aktywować ciemny motyw w komunikatorze, to już spieszę z odpowiedzią. Nie ma w tym absolutnie nic skomplikowanego i tym razem nie trzeba znać żadnych tajnych sztuczek czy tajnych kodów z piktoramami w roli głównej. Wystarczy wejść do menu z opcjami — czyli wybrać ikonkę z naszym awatarem w lewym górnym rogu. Na szczycie listy powinien czekać już ciemny motyw, który aktywujemy wówczas jednym stuknięciem w ekran. Jeżeli zechcielibyście jednak powrócić do poprzedniej opcji — nie ma najmniejszych problemów i robimy to dokładnie w ten sam sposób!

Warto mieć jednak na uwadze, że Facebook co prawda odblokowuje tę opcję dla wszystkich, ale... może to potrwać nawet kilka dni. Ma ona trafić równocześnie dla użytkowników Androida oraz iOS — u mnie jednak na tym drugim systemie nie jest jeszcze dostępna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu