google chrome logo
28

Jak zablokować wyskakujące powiadomienia w Google Chrome?

Wiem, u nas też wyskakują takie zapytania, odkąd pojawiła się taka opcja w Google Chrome wiele serwisów skorzystało z niej, by wysyłać swoim czytelnikom, co jakiś czas ważne komunikaty. Aby je włączyć witryny wysyłają zapytanie do użytkowników w postaci wyskakującego okienka, gdzie możemy zezwolić na wysyłkę, bądź ją zablokować. Użytkownicy, którzy zawsze blokują, mogą więc być nimi zirytowani, wchodząc na nowe serwisy i musząc każdorazowo je blokować.

Osobiście włączam je w wybranych witrynach, na innych blokuję, więc nawet nie zastanawiałem się czy można same wyskakujące pytania zablokować, bo z nich korzystam. Dlatego zdziwiłem się dziś, jak trafiłem na wpis na Android Police z wskazówkami jak je wyłączyć, a w komentarzach liczne podziękowania. Uznałem więc, że nie jest to takie oczywiste dla wszystkich i warto pokazać jak to zrobić osobom, które chcą pozbyć się tych wyskakujących okienek w Google Chrome.

Blokada wyskakujących powiadomień w Google Chrome na desktopach

Aby zablokować te powiadomienia w przeglądarce na komputerze wystarczy odwiedzić ten link do ustawień powiadomień w przeglądarce chrome://settings/content/notifications i zablokować wyskakujące powiadomienia.

W tym miejscu możecie też przejrzeć już udzielone zgody czy blokady, edytować je, zmieniać dodawać lub usuwać. U mnie naliczyłem już kilkanaście takich zgód, po przejrzeniu parę wyleciało, musiałem przez pomyłkę włączyć.

Zobacz też wpisprzeglądarki internetowe ranking.

Blokada wyskakujących powiadomień w Google Chrome na Androidzie

W mobilnej wersji Google Chrome wchodzimy w ustawienia przeglądarki, następnie ustawienia witryny i później wybieramy pozycję powiadomienia, a tam już suwakiem blokujemy wyskakujące powiadomienia.