Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Poradnik

iPhone: jak zablokować numer? praktyczny poradnik krok po kroku

1

Nachalni telemarketerzy i inne tajemnicze numery telefonów, których właściciele nie rozumieją "nie". Jak zablokować je na iPhone? To proste — sami zobaczcie!

Jak zablokować niechciane numery telefonów na iPhone?

Pierwszym elementem który musimy zrobić, jest przejście do zakładki z danymi adresata, które chcemy zablokować. Prawdopodobnie nie macie go na liście kontaktów, w przeciwieństwie do testowego numeru który znajdziecie na poniższych zrzutach ekranu, ale zasada działania i ekran który zobaczycie przechodząc do całego pakietu informacji na jego temat wyglądać będzie analogicznie. Następnie na liście którą widzicie należy zjechać na sam dół — czeka tam polecenie „Blokuj tę osobę”. Po potwierdzeniu naszego wyboru w kolejnym oknie — problem zakończony. Numer w ten sposób potraktowany automatycznie trafi na naszą czarną listę, gdzie iPhone będzie go automatycznie blokował przy każdej próbie kontaktu.

Ten konkretny poradnik podaje jako przykład zapisany kontakt, ale działa to analogicznie na liście naszych ostatnich połączeń. Wystarczy wówczas na liście "Ostatnie" wybrać widniejącą przy dacie połączenia niebieską ikonkę z i, a następnie postępować analogicznie do poprzednich kroków.

Jak odblokować na iPhone zablokowany numer?

Jeżeli z jakiegoś powodu zechcecie odblokować numery, które dodaliście wcześniej do waszej czarnej listy — nie ma problemu. Odpowiednią opcję znajdziecie wchodząc w Ustawienia -> Telefon -> Blokowanie i identyfikacja połączeń. W tej zakładce czekać na was będą wszystkie numery, które wcześniej zablokowaliście — i jeżeli z jakiegoś powodu zechcecie odblokować kontakty, wystarczy skorzystać z polecenia Edytuj które dostępne jest w prawym górnym rogu aplikacji i wybrać odpowiednią opcję.

Jak widzicie — blokowanie i odblokowywanie kontaktów na iPhone to pestka. Wystarczy raptem kilka stuknięć w ekran i szybko pozbędziemy się natrętów!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: