Spotify

Jak wygodnie przenieść playlistę między muzycznymi usługami?

Paweł Winiarski
Jak wygodnie przenieść playlistę między muzycznymi usługami?
5

Słyszeliście kiedyś o Soundiiz? Ja też nie. Ale możliwe, że będzie o niej głośno za sprawą jednego z popularnych muzyków. Jay Z rozpoczął z firmą współpracę i namawia do używania ich strony do przenoszenia playlist między usługami do strumieniowania muzyki. Dokładnie ze Spotify na Tidala. Jedni s...

Słyszeliście kiedyś o Soundiiz? Ja też nie. Ale możliwe, że będzie o niej głośno za sprawą jednego z popularnych muzyków. Jay Z rozpoczął z firmą współpracę i namawia do używania ich strony do przenoszenia playlist między usługami do strumieniowania muzyki. Dokładnie ze Spotify na Tidala.

Jedni słuchają jak leci, inni poświęcają czas na układanie list odtwarzania w usługach do strumieniowania muzyki. Mi zdarza się tworzyć listy „best of” konkretnego zespołu albo układać sobie playlistę na przykład na siłownię. Fajna sprawa, przypominająca kompilowanie najfajniejszych kaset z muzyką za czasów szkoły średniej. Robiłem tak też w Winampie, więc doskonale rozumiem sens poświęcania temu czasu. I mówiąc szczerze, gdybym miał się przenosić do innej usługi umożliwiającej abonamentowy dostęp do muzyki, niespecjalnie chciałoby mi się tworzyć nowe listy i ponownie wyszukiwać ręcznie utwory. Szczególnie, że część wspomnianych playlist tworzona była przez długie miesiące.

Soundiiz pozwala na automatyczne przenoszenie list odtwarzania z jednej aplikacji do drugiej. Po połączeniu się ze Spotify,wystarczy przeciągnąć listę do Tidala. I choć Jay-Z namawia właśnie do takiego działania, Soundiiza możecie również użyć do przenoszenia playlist z/do Soundclouda, Xbox Music, Rdio, Youtuba, last.fm, Deezera, Groovesharka , qobuza i Napstera - zadziała to też w przypadku playlist z iTunes i plików .m3u. pls. xspf.

Sprawdziłem, działa. Przeniesienie playlisty ze Spotify do Soundclouda przebiegło bezproblemowo. Co nie znaczy, że wszystko jest wygodne. Strona posiada duże kafle reprezentujące poszczególne usługi. Do Spotify zalogowałem się bez problemu, przy okazji Soundclouda lądowałem na pustej stronie i dopiero cofanie się w przeglądarce pomogło (Chrome). Podczas przeciągania playlisty z jednego kafla do drugiego, lista list (jakkolwiek źle to brzmi) zaczęła się bezsensownie przesuwać. Miałem ponadto problem z przeciągnięciem playlisty z kafli umieszczonych na górze do kafli na samym dole - przeszkadzał mi pasek do dobrowolnych wpłat. Ale to beta, więc tego typu rzeczy można na razie wybaczyć. Z dziurami w przeniesionych listach bywa różnie - wszystko zależy od tego jakich utworów brakuje w poszczególnych usługach. Logiczne.

Dziwi mnie trochę czemu Jay Z reklamuje i poleca usługę, która obsługuje nie tylko Tidala, a i sam kafel Tidala nie jest większy od kafli pozostałych usług. W końcu można Soundiiza używać omijając Tidala szerokim łukiem. Ale jeśli to ma w jakiś sposób przekonać ludzi do przesiadki (każdy lubi robić takie rzeczy szybko i wygodnie), to może zadziałać. Gdybym planował przenosić się do innej usługi na pewno skorzystałbym z tak wygodnego sposobu na przeniesienie playlist.

A tymczasem wykorzystam Soundiiz do przeniesienia list z YouTuba i Soundclouda do Spotify. Zawsze to wygodniejsze niż ponowne ręczne szukanie utworów.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Spotifyjay ztidal