Google

Jak usunąć konto Google? Poradnik Antywebu

Kamil Świtalski
Jak usunąć konto Google? Poradnik Antywebu
13

Jak usunąć konto Google — szczegółowy poradnik krok po kroku, który pozwoli wam pozbyć się nie tylko adresu e-mail, ale także wszystkich danych z nim powiązanych na platformie internetowego giganta!

Coraz więcej osób zaczyna świadomie podchodzić do kwestii swoich tożsamości w sieci — stąd też regularnie pojawia się pytanie jak skasować konto w Google... i całym szeregu innych popularnych platform. Naturalnie ich właściciele robią co tylko w ich mocy, by zatrzymać przy sobie użytkowników — to dla nich czysty pieniądz i niekończąca się kopalnia danych, które regularnie monetyzują. Usuwanie konta Google nie jest jednak niczym trudnym i można to zrobić w, dosłownie, kilka minut. Oto jak usunąć konto Google w kilku prostych krokach.

Usunięcie konta Google: wszystko co musisz wiedzieć

Warto pamiętać o konsekwencjach związanych z usunięciem konta Google. Prawdopodobnie dla wielu usunięcie konta kojarzy się przede wszystkim ze skasowaniem adresu e-mail. I jest to prawda, ale poza tym — w ten sposób kasujemy wszystkie powiązane z nim informacje. Warto pamiętać, że w usługach Google konto spala nie tylko adres e-mail, ale także usługi takie jak Dysk i zapisane tam pliki, Zdjęcia, Kalendarze, subskrypcje i treści zakupione na platformie Google Play, a nawet zsynchronizowane zakładki i informacje w przeglądarce Chrome. Warto także mieć na uwadze, że usunięcie konta Google sprawia, że nikt nie będzie mógł już skorzystać z wybranego przez ciebie loginu: tak, ty rownież. Jeżeli chciałbyś w ten sposób wymazać konto i stworzyć je od nowa, to ta sztuczka nie zadziała — bo login nie będzie już dostępny dla nikogo. Dla pewności przed usunięciem konta, warto zadbać o pobranie wszystkich danych. Wiecie, w przypadku, gdybyście jednak o czymś zapomnieli. Jak pobrać dane z Google przeczytacie w oficjalnym poradniku na stronie giganta.

Jak usunąć konto Google krok po kroku

  • Jeżeli chcesz usunąć konto Google, przede wszystkim wejdź na główną stronę z nim powiązaną: https://myaccount.google.com/
  • Następnie z lewej szpalty wybierz odnośnik Dane i personalizacja
  • Zjedź do sekcji Pobierz lub usuń swoje dane albo zaplanuj, co ma się z nimi stać, gdzie czeka odnośnik Usuń usługę lub swoje konto;
  • Teraz wystarczy wybrać opcję Usuń konto Google, weryfikujemy naszą tożsamość wpisując hasło i... to byłoby na tyle.

Jak widać — usuwanie konta Google to nic skomplikowanego, twórcy platformy wszystkie opcje podają nam na tacy na specjalnie przygotowanej podstronie. W tym poradniku skupiłem się na usuwaniu konta, ale zanim sięgniecie po największy kaliber na platformie — zastanówcie się kilkukrotnie. I miejcie na uwadze, że tych danych nijak już nie odzyskacie — może więc warto na początek wybrać bardziej zachowawczą opcję i... kolejno kasować poszczególne, powiązane z nim, usługi?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu