Poradnik

Jak usunąć i utworzyć album ze zdjęciami na iPhone? praktyczny poradnik

Kamil Świtalski
1

Albumy na smartfonach Apple to skomplikowany temat... przede wszystkim dlatego, że próżno tam szukać hierarchii, którą znamy z Windowsa, MacOS czy nawet Androida. Tam przenosząc pliki do poszczególnych albumów, właściwie w większości przypadków automatycznie przenosimy je też pomiędzy folderami. Na iOS jest to o tyle kłopotliwe, że taki dostęp do plików galerii bez kombinowania jest właściwie niemożliwy. Co więcej: kolejne aplikacje tworzą albumy, później je opróżniamy robiąc porządek w albumie Ostatnie.

Jak tworzyć albumy ze zdjęciami na iPhone?

Tworzenie albumów w których możemy poukładać na iPhone nasze zdjęcia to nic trudnego. Po wejściu do aplikacji Zdjęcia, nad nagłówkiem Albumy czeka na nas niebieski plus. Wybierając go, otwieramy menu. Tam wskazujemy opcję Nowy album, następnie wprowadzamy jego nazwę, zatwierdzamy i gotowe! Jak dodać na iPhone zdjęcia do albumu, który dopiero utworzyliśmy? To nic trudnego!

Zaznaczamy grafiki które nas interesują, następnie korzystamy z dostępnej na ekranie opcji Udostępnij. Teraz z listy należy wybrać opcję Dodaj do albumu. Ostatnim krokiem jest wskazanie folderu, który właśnie utworzyliśmy. I gotowe!

Jak usunąć album na iPhone?

Podobnie jak tworzenie albumów, ich usuwanie również nie jest żadną tajną sztuką. Aby usunąć albumy ze zdjęciami na iPhone, wystarczy po wejściu do aplikacji Zdjęcia skorzystać z edycji, która to będzie dostępna po wejściu do zakładki "Zobacz wszystko" w sekcji Moje albumy. Odpowiednie polecenie czeka na nas na górnej belce. Po jego wyborze, przy wszystkich (poza systemowymi) katalogach pojawi się ikona z czerwonym minusem. Gdy ją wybierzemy, wyświetlony zostanie komunikat z pytaniem, czy na pewno chcemy usunąć album — z jednoczesnym ostrzeżeniem, że fotografie które się w nim znajdują nie zostaną usunięte.

Zarządzanie albumami ze zdjęciami na iPhone: to proste!

Jak widać: zarządzanie albumami na iPhone nie jest niczym skomplikowanym. Zarówno tworzenie albumów na fotografie i inne grafiki, jak i ich usuwanie, ogranicza się raptem do kilku stuknięć w ekran. A z własnego doświadczenia wiem, że pozwalają one zachować dużo większy porządek — co docenią wszyscy z obszernymi bibliotekami!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: