Poradnik

Jak ukryć numer telefonu na iPhone? Praktyczny poradnik krok po kroku

Kamil Świtalski
1

Jak ukryć nasz numer telefonu w iPhone przed wykonaniem połączenia, by odbiorca nie wiedział kto dzwoni? Oto prosty poradnik krok po kroku.

Jest co najmniej kilka powodów, dla których nie zawsze chcemy pokazywać rozmówcom nasz numer telefonu. Dlatego też producenci nowoczesnych urządzeń pozwalają w kilku prostych krokach... najzwyczajniej w świecie aktywować opcję, dzięki której nasz numer telefonu nie wyświetli się rozmówcy. Jak ukryć numer telefonu na iPhone? To nic trudnego!

Ukrywanie numeru telefonu na iPhone jest łatwiejsze niż myślisz!

Aby ukryć nasz numer telefonu na iPhone, należy wejść do Ustawień. Tam zaś odszukujemy sekcję Telefon. Zjeżdżamy niemalże na sam dół w poszukiwaniu opcji "Pokaż moje ID wywołującego" — otwieramy ją, a jeżeli chcemy ukryć numer telefonu — dezaktywujemy tę funkcję. I to byłoby na tyle!

Jak widać — zastrzeganie numeru telefonu na iPhone jest banalnie proste. Jeżeli po wykonaniu telefonu chcielibyśmy wrócić do poprzedniego stanu — to działamy analogicznie. Również wchodzimy w Ustawienia -> Telefon -> Pokaż moje ID wywołującego. Z tą jednak różnicą, że tym razem je aktywujemy, by wszystko było widoczne.

Myląca nazwa? Możliwe, ale jak widać — ukrycie numeru telefonu na iPhone to nic trudnego!

Apple na przestrzeni lat regularnie zmienia swój system i nazewnictwo. Kiedyś funkcja ta nazywała się po prostu ukrywaniem numeru — teraz wyszukujemy ją pod nazwą pokazywania ID wywołującego. Sam proces jednak ogranicza się do zajrzenia w opcje i zmiany ustawień, co tak naprawdę nie stanowi najmniejszego wyzwania!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: