Polska

Jak to dziennik.pl osiągnął intelektualne dno.

GM
Grzegorz Marczak
28

Świńska Grypa stała się top newsem ostatnich 24 godzin w internecie. Różne artykuły można spotkać na temat tej choroby ale wydaje mi się, że publikującym na dziennik.pl (bo chyba nie można nazwać ich do końca dziennikarzami) temat ten zaatakował zdrowy rozsądek nie wspominając już o przełamywaniu ja...

Świńska Grypa stała się top newsem ostatnich 24 godzin w internecie. Różne artykuły można spotkać na temat tej choroby ale wydaje mi się, że publikującym na dziennik.pl (bo chyba nie można nazwać ich do końca dziennikarzami) temat ten zaatakował zdrowy rozsądek nie wspominając już o przełamywaniu jakichkolwiek barier w wyścigu z brukowcami i tandetą.

Kreatywny publikujący (nie będę obrażał dziennikarzy) na dziennik.pl tworzy treści killery (via Kuba na flakerze) "90 procent polaków może złapać grypę".To jednak dopiero rozgrzewka, wysublimowane tytułu i czarny humor nie opuszczają wybitnych sprawozdawców z dziennik.pl i tworzą oni kolejne tytuł. Tym razem jednak idą ma maksa (via Jacek na Flakerze)Wywiad który przeprowadził niejaki Mateusz Weber jest wybitny, w ostatnim pytaniu do specjalisty od chorób zakaźnych czytamy:

A w Polsce starczy rąk do kopania grobów?
W Polsce raczej tak (śmiech). Idzie wiosna, pojawią się truskawki, które mają bardzo dużo witamin. Trzeba się wysypiać, chodzić na spacery, dobrze się odżywiać - to podnosi odporność. Nie można jednak zapominać, że po I wojnie światowej na grypę "hiszpankę" zmarło od 20 do 40 milionów ludzi.

Powiem szczerze, że czytając to pytanie i jednocześnie tytuł tego newsa nie mogłem uwierzyć, że ktoś nie miał zahamowań aby to opublikować. Poziom jaki moim zdaniem osiągnął dziennik.pl chyba wybitnie pokazuje, że czas już aby ten tytuł pożegnał się z szeroką publiką lub też przywitał z nowy targetem czytającym takie wybitne tytuły jak Fakt.

Mam wielką nadzieję, że ktoś z redakcji dziennika nie ogarnięty jeszcze gorączką zdobywania za wszelką cenę czytelników opamięta się i zdejmie tę wybitną twórczość ze strony.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

prasa