Świat

Charlie Rose rozmawia z szefem Twittera

Grzegorz Marczak
7

Charlie Rose w swoim show przepytał twórcę Twittera na temat tego czym jest ten serwis, jak się rozwijam, na czym będzie zarabiać itp. Przyznam, że dla mnie o wiele lepsze przykłady na to czym jest twitter padały z ust prowadzące niż twórcy - no ale nie każdy właściciel startupa musi być gwiazdą tel...

Charlie Rose w swoim show przepytał twórcę Twittera na temat tego czym jest ten serwis, jak się rozwijam, na czym będzie zarabiać itp. Przyznam, że dla mnie o wiele lepsze przykłady na to czym jest twitter padały z ust prowadzące niż twórcy - no ale nie każdy właściciel startupa musi być gwiazdą telewizyjną i showmanem.

Twitter osiąga w w ostatnim 1,5 roku podobny rozgłos do Facebooka, właściwie media (i te stare i te nowe) nie przestają mówić o tym fenomenie (chociaż sukces można różnie definiować). Warto więc z pewnością posłuchać człowieka, który wymyślił coś co na chwilę obecną uchodzi za rewolucyjne narzędzie komunikacji w internecie.


Przyznam, że Charlie Rose bardzo mnie zaskoczył swoim przygotowaniem do tematu oraz swoimi bardzo celnymi uwagami. Kiedy Evan Williams zaczął wspominać, że Twitter mógłby wprowadzić reklamy po to aby tylko zacząć zarabiać, Rose natychmiast przypomniał o tym, że serwisy społecznościowe i ich użytkownicy charakteryzują się dużą odpornością na reklamy.

Jeśli oczekujecie, że w programie tym padła odpowiedzi na pytanie jak twitter będzie zarabiał pieniądze - to będziecie rozczarowani.Warto jednak zwrócić uwagę, iż coraz lepiej wychodzi twórcom twittera tłumaczenie dlaczego jeszcze nie mają pomysłu na biznes.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twitter