Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Jak mógłby wyglądać iOS 7, gdyby Apple posłuchało głosu klientów

MK
Marcin Kamiński
42

Rozpoczął się gorący okres dla Apple - cały internet aż huczy od plotek na temat nowych generacji iPhone'a czy iPada, które miałyby ukazać się jeszcze w tym roku. Jest duża szansa, że wraz z nadejściem nowego telefonu i tabletu pojawi się również odświeżona wersja mobilnego systemu operacyjnego. Jak...

Rozpoczął się gorący okres dla Apple - cały internet aż huczy od plotek na temat nowych generacji iPhone'a czy iPada, które miałyby ukazać się jeszcze w tym roku. Jest duża szansa, że wraz z nadejściem nowego telefonu i tabletu pojawi się również odświeżona wersja mobilnego systemu operacyjnego. Jakie nowe i przydatne funkcje mógłby posiadać iOS 7? Zobaczcie na robiącym wrażenie filmie!

O nowościach w przygotowywanej z pewnością przez Apple nowej wersji systemu mobilnego iOS nie wiadomo obecnie nic. Wiemy jednak, czego oczekiwaliby dotychczasowi użytkownicy iPhone'a czy iPada - głównie opcji pozwalających na szybszy i łatwiejszy dostęp do wybranych funkcji - odpowiadania na nadchodzące wiadomości z poziomu blokady ekranu czy możliwości uruchomienia trybu wyciszenia za pomocą zaledwie dwóch dotknięć.

Ciekawym pomysłem, który oczywiście zobaczyć możecie na powyższym filmie, jest wprowadzenie widgetów, które umożliwiałyby dodawanie nowych zdarzeń w kalendarzu bez potrzeby uruchamiania aplikacji na całym ekranie urządzenia. W podobny sposób moglibyśmy otrzymać dostęp do biblioteki muzycznej lub aktualizacji zainstalowanych na telefonie lub tablecie programów.

Wygodę w korzystaniu z iPhone'a i iPada poprawiłyby także opcje szybkiej konfiguracji, dające dostęp do podstawowych ustawień telefonu praktycznie już z poziomu ekranu startowego. Dzięki temu wyłączyć bądź wyłączyć 3G, Wi-Fi czy Bluetooth moglibyśmy dosłownie w ciągu jednej chwili.

Dzięki pomysłowi na Mission Control wszyscy posiadacze nowego iOS mogliby przełączać się pomiędzy uruchomionymi aplikacji za pomocą miniaturek ekranów. Pomyślano nawet o funkcji zamknięcia wszystkich uruchomionych na iPadzie bądź iPhonie aplikacji za pomocą jednego dotknięcia - obecnie wymagane jest zakończenie działania każdego programu oddzielnie.

Autorem pomysłów oraz filmu z koncepcyjną wersję iOS 7 jest Federico Bianco. Muszę przyznać, że jego wizja nowej wersji systemu operacyjnego Apple przypadła mi do gustu - koncentruje się ona na wygodzie użytkownika, prostej obsłudze i funkcjonalności. Nie ma tutaj walki o nowe efekty wizualne czy dziwaczny wygląd menu - a o prostotę i wygodę przecież przy interfejsach obsługi chodzi!

Pamiętajcie, że nowe funkcje iOS 7 na filmie są jedynie wizją jednego z fanów marki, a nie oficjalną zapowiedzią Apple.

Źródło: Mashable

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneiPadiOS