Moje przemyślenia

Jak mógłby wyglądać iOS 7, gdyby Apple posłuchało głosu klientów

Marcin Kamiński
42

Rozpoczął się gorący okres dla Apple - cały internet aż huczy od plotek na temat nowych generacji iPhone'a czy iPada, które miałyby ukazać się jeszcze w tym roku. Jest duża szansa, że wraz z nadejściem nowego telefonu i tabletu pojawi się również odświeżona wersja mobilnego systemu operacyjnego. Jak...

Rozpoczął się gorący okres dla Apple - cały internet aż huczy od plotek na temat nowych generacji iPhone'a czy iPada, które miałyby ukazać się jeszcze w tym roku. Jest duża szansa, że wraz z nadejściem nowego telefonu i tabletu pojawi się również odświeżona wersja mobilnego systemu operacyjnego. Jakie nowe i przydatne funkcje mógłby posiadać iOS 7? Zobaczcie na robiącym wrażenie filmie!

O nowościach w przygotowywanej z pewnością przez Apple nowej wersji systemu mobilnego iOS nie wiadomo obecnie nic. Wiemy jednak, czego oczekiwaliby dotychczasowi użytkownicy iPhone'a czy iPada - głównie opcji pozwalających na szybszy i łatwiejszy dostęp do wybranych funkcji - odpowiadania na nadchodzące wiadomości z poziomu blokady ekranu czy możliwości uruchomienia trybu wyciszenia za pomocą zaledwie dwóch dotknięć.

Ciekawym pomysłem, który oczywiście zobaczyć możecie na powyższym filmie, jest wprowadzenie widgetów, które umożliwiałyby dodawanie nowych zdarzeń w kalendarzu bez potrzeby uruchamiania aplikacji na całym ekranie urządzenia. W podobny sposób moglibyśmy otrzymać dostęp do biblioteki muzycznej lub aktualizacji zainstalowanych na telefonie lub tablecie programów.

Wygodę w korzystaniu z iPhone'a i iPada poprawiłyby także opcje szybkiej konfiguracji, dające dostęp do podstawowych ustawień telefonu praktycznie już z poziomu ekranu startowego. Dzięki temu wyłączyć bądź wyłączyć 3G, Wi-Fi czy Bluetooth moglibyśmy dosłownie w ciągu jednej chwili.

Dzięki pomysłowi na Mission Control wszyscy posiadacze nowego iOS mogliby przełączać się pomiędzy uruchomionymi aplikacji za pomocą miniaturek ekranów. Pomyślano nawet o funkcji zamknięcia wszystkich uruchomionych na iPadzie bądź iPhonie aplikacji za pomocą jednego dotknięcia - obecnie wymagane jest zakończenie działania każdego programu oddzielnie.

Autorem pomysłów oraz filmu z koncepcyjną wersję iOS 7 jest Federico Bianco. Muszę przyznać, że jego wizja nowej wersji systemu operacyjnego Apple przypadła mi do gustu - koncentruje się ona na wygodzie użytkownika, prostej obsłudze i funkcjonalności. Nie ma tutaj walki o nowe efekty wizualne czy dziwaczny wygląd menu - a o prostotę i wygodę przecież przy interfejsach obsługi chodzi!

Pamiętajcie, że nowe funkcje iOS 7 na filmie są jedynie wizją jednego z fanów marki, a nie oficjalną zapowiedzią Apple.

Źródło: Mashable

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneiPadiOS