Świat

Linkedin jest wart miliard dolarów!

Grzegorz Marczak
Linkedin jest wart miliard dolarów!
3

Linkedin to serwis typowo networkingowy wykorzystywany głównie do nawiązywania biznesowych kontaktów lub poszukiwania pracy, pracowników. Ostatnia runda finansowania którą właśnie szczęśliwie zakończył ten serwis (pozyskał 53 miliony dolarów) podnosi wycenę linkedin do poziomu miliarda dolarów! W...

Linkedin to serwis typowo networkingowy wykorzystywany głównie do nawiązywania biznesowych kontaktów lub poszukiwania pracy, pracowników. Ostatnia runda finansowania którą właśnie szczęśliwie zakończył ten serwis (pozyskał 53 miliony dolarów) podnosi wycenę linkedin do poziomu miliarda dolarów!

W sumie serwis został jak do tej pory dofinansowany kwotą 80 milionów dolarów – nie jest to dużo w porównaniu do funduszy, jakie na przykład pozyskał Facebook (około 500 milionów), ale jest to chyba bardziej racjonalna finansowo inwestycja.

Linkedin to w tej chwili 23 miliony użytkowników, wśród których podobno możemy znaleźć nawet Billa Gatek-a który postanowił zawiesić swój profil na Facebook aby spróbować czegoś innego czyli Linkedin.

Rozwój serwis może świadczyć o tym, że inwestycja ponad 50 milionów dolarów nie jest bezzasadna. Według danych Nielsen porównując kwiecień 2007 z kwietniem 2008 Linkedin jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się serwisem social networkingowym – przyrost na poziomie 360% !Dodatkowym usprawiedliwieniem tak dużej wyceny .mogą być również przychody Linkedin. USA Today jeszcze w styczniu oceniało, że przychody serwisu w 2008 roku mogą oscylować pomiędzy 75 a 100 milionów dolarów!

Tymczasem w naszym kraju – nawet serwisu taki jak nasza-klasa nie doczekał się inwestycji ze strony lokalnych (o ile tak je można nazwać) VC, których wyprzedził zagraniczny fundusz inwestycyjny.

Podczas konferencji TMT pytałem się Marcina Hejki (Inlet Capital) dlaczego nie zainwestowali w naszą-klasę ? Jeśli dobrze pamiętam to powodem była już jedna inwestycja Intela w polski serwis społecznościowy, czyli grono (no i pewnie wszyscy trochę za późno się obudzili).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu