Telekomy

Doładowanie konta telefonu znajomym czy rodzinie w ofercie Orange na kartę

Grzegorz Ułan
5

Częsta sytuacja, kiedy komuś z rodziny lub znajomemu zabraknie środków na koncie, a sam nie może w danej chwili doładować sobie konta. Na szczęście operatorzy umożliwiają w takim przypadku zdalne doładowanie konta przez kogoś innego. Dziś opiszę kilka sposobów jak to zrobić w ofercie na kartę w Orange.

Doładowanie konta w Orange - poradnik praktyczny dla początkujących

Jeśli nigdy tego nie robiliście, pokaże Wam kilka sposobów jak zrobić to online.

Oczywiście najpierw dana osoba musi nas jakoś powiadomić o potrzebie doładowania konta. Jeśli akurat mamy numer telefonu w abonamencie Orange problemu z tym nie ma zupełnie. Wystarczy, że wyśle ona bezpłatnego SMS-a pod numer 8088, wpisując w treści kwotę doładowania oraz nasz numer telefonu. Orange wyśle wtedy do nas odpowiednią wiadomość z informacją jaki numer i jaką kwotę doładowania potrzebuje.

Skoro mamy numer w abonamencie Orange, możemy w takiej sytuacji doładować komuś telefon korzystając z konta Mój Orange. W tym celu wybieramy w menu opcję - Doładowanie telefonu na kartę i klikamy Doładuj z abonamentu. Po wpisaniu numeru, który chcemy doładować i kwoty doładowania finalizujemy operację odpowiednim przyciskiem.

Jeśli nie mamy dostępu do konta Mój Orange, możemy też wysłać bezpłatnego SMS-a pod numer 8088, wpisując w treści: DOLADUJ, kwotę doładowania i numer telefonu, który chcemy doładować. Można też wykonać tę operację dzwoniąc (płatna opcja) na numer *500 lub na numer *100, jeśli mamy abonament dla klientów indywidualnych albo *600 dla klientów biznesowych.

Doładować komuś numer telefonu możemy również przez stronę doladowania.orange.pl, w takim przypadku osoba, której doładowujemy konto otrzyma w bonusie dodatkowe 5 GB. Płatność za takie doładowanie możemy uiścić poprzez BLIKA, przelew czy kartę płatniczą.

Doładowanie konta w ofercie na kartę możliwe jest też poprzez bankowość elektroniczną lub mobilną banku. W tym celu wyszukujemy w menu opcji Doładuj telefon, wybieramy konto z którego chcemy doładować i numer telefonu. System rozpozna automatycznie sieć, do której numer należy, pozostaje więc wybrać kwotę i zlecić doładowanie.

Nie tylko przez sieć - oto inne sposoby na zasilenie konta w Orange

Na doładowanie poza siecią wybrałem też trzy sposoby. Pierwszy z nich to zwyczajne zakupienie w sklepie czy w kiosku karty zdrapki z wybraną kwotą doładowania od 5 zł do 100 zł i przekazanie w jakiś sposób kodu osobie, która potrzebuje takiego doładowania. Osoba ta już na swoim telefonie musi wklepać na klawiaturze sekwencję *125*14cyfrowy kod ze zdrapki#.

Drugim sposobem będzie zakupienie doładowania przez terminal płatniczy w sklepie stacjonarnym. W tym przypadku kod doładowania wydrukowany zostanie nam na paragonie i przekazujemy go osobie, która już sama w ten sam sposób doładuje sobie telefon.

Jeśli nie mamy możliwości przekazania tej osobie kodu doładowania, możemy to sami zrobić wysyłając SMS-a na numer telefonu - 501700700, wpisując w treści 14-cyfrowy kod ze zdrapki lub paragonu, po spacji wpisać numer doładowywanego telefonu i po kolejnej spacji ponownie ten sam numer telefonu.

Ostatnia opcja doładowania komuś telefonu offline, to skorzystanie z bankomatu, gdzie odnajdujemy w menu Usługi GSM lub Inne usługi, z poziomu którego doładujemy konto innego numeru. W tym przypadku kwota zasilenia pobierana jest z naszego rachunku bankowego.

Ile trwa doładowanie konta w Orange i jakie są stawki doładowania

Doładowanie komuś telefonu nie różni się w tym względzie od samodzielnego doładowywania, odbywa się zwykle automatycznie lub wymaga uzbrojenia się w cierpliwość przez maksymalnie kilka minut. W zależności od wybranej metody doładowania, możemy w ten sposób doładować komuś konto na kwoty: 5 zł, 10 zł, 25 zł, 30 zł, 50 zł, 100 zł i 200 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu