Świat

Jak dodać Facebook Connect do naszego bloga?

Grzegorz Marczak
Jak dodać Facebook Connect do naszego bloga?
6

Facebook Connect dla przypomnienia to idea OpenID zrealizowana na bazie serwisu społecznościowego Facebook. Możemy więc poprzez integracje z Facebook Connect ułatwić naszym użytkownikom rejestrację w naszym serwisie czy na naszym blogu (jeśli jest taka potrzeba). Integracja z Facebook Connect nie...

Facebook Connect dla przypomnienia to idea OpenID zrealizowana na bazie serwisu społecznościowego Facebook. Możemy więc poprzez integracje z Facebook Connect ułatwić naszym użytkownikom rejestrację w naszym serwisie czy na naszym blogu (jeśli jest taka potrzeba).

Integracja z Facebook Connect nie jest jak taka trudna jak by się mogło na początku wydawać , inżynierowie z Facebook przygotowali nawet krótki film instruktażowy pokazujący krok po kroku jak taką integrację przeprowadzić.

Gdyby ktoś z was chciał zintegrować facebook connect z blogiem na wordpresie (dla ułatwienia rejestracji czy też komentowania) to można użyć gotowego plugin dzięki któremu zaoszczędzimy nas jakże cenny czas. Przed instalacją warto upewnić się, czy plugin ten współpracuje z najnowszą wersją wordpressa czyli 2.7 która wczoraj została udostępniona.

Integracja z takimi rozwiązaniem jak Facebook Connect nie jest może dla polaków czymś specjalnie atrakcyjnym (Facebook nie jest jeszcze tak bardzo popularny w Polsce) ale gdyby takie rozwiązanie zdecydowała się wdrożyć na przykład nasza-klasa ..

Na postawie newsa z Mashable.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu