Felietony

Jak bardzo jesteśmy uzależnieni od nowych technologii? [do kawy]

Szymon Barczak
Jak bardzo jesteśmy uzależnieni od nowych technologii? [do kawy]
8

Nowe technologie wkradły się z impetem do naszego życia. Nikt już chyba nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego, internetu. O ile technologie te naprawdę są przydatne, o tyle większość ich użytkowników uzależniła się, wykorzystując je znacznie częściej niż mówi potrzeba. Paweł Lipiec udost...

Nowe technologie wkradły się z impetem do naszego życia. Nikt już chyba nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego, internetu. O ile technologie te naprawdę są przydatne, o tyle większość ich użytkowników uzależniła się, wykorzystując je znacznie częściej niż mówi potrzeba. Paweł Lipiec udostępnił na swoim profilu na Google+ infografikę na temat takiego uzależnienia od technologii, która przedstawia dane, w jaki sposób statystycznie to uzależnienie wygląda.

Fokus rapował w piosence Cyfroni, że wychodząc z domu, wynosimy pliki po kryjomu. Tak jest w rzeczywistości. Technologia wkroczyła na stałe do naszego życia. Przez cały czas nosimy przy sobie swoją elektroniczną smycz - telefon komórkowy, a na nim właśnie pliki.

Kliknij po pełną wersję

Sam zaliczam się do grupy osób, która pochłania niusy z internetu, a nie z papieru, aczkolwiek nie robię tego w trakcie śniadania. Mogę także potwierdzić, że dużo młodych osób smsuje i rozmawia przez telefon podczas prowadzenia auta - w praktyce wszyscy moi znajomi :) Przerażającym faktem, który z drugiej strony był do przewidzenia, jest wyświetlanie średnio 65 okien aplikacji na komputerze studenta podczas jednego wykładu, z czego 2/3 tych okien zawierają treści rozpraszające. Z tego co wiem na wykładach w Polsce królują Demotywatory i serwisy pokrewne :)

Kolejnym ciekawym faktem jest to, że aż 40% osób korzysta z telefonów komórkowych w toalecie. Przeraża natomiast to, że aż połowa badanych stwierdziła, że woli komunikować się za pomocą nowoczesnych technologii, aniżeli twarzą w twarz!

Pora na reset?

Infografika przygotowana przez OnlineSchools (link usunięty na prośbę twórców).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu