0

To urządzenie sprawi, że wideokonferencje w firmie już nigdy nie będą takie same

Jabra PanaCast
Jabra to nie tylko świetne słuchawki, czy inne urządzenia dostępne na rynku audio. Firma do swojej oferty wprowadza kolejne rozwiązania biznesowe, które znajdą zastosowania w niewielkich pomieszczeniach biurowych służących jako sale konferencyjne. Jabra PanCast zapewni prowadzenie wideokonferencji w wygodny sposób, w każdych warunkach.

Jabra PanaCast to urządzenie składające się z trzech 13-megapikselowych kamer, z których obraz przetwarzany jest w czasie rzeczywistym i pozwala na osiągnięcie pełnego, 180-stopniowego widoku. Dzięki wykorzystaniu autorskich rozwiązań i procesora Jabra PanaCast Vision, wideokonferencje, z wideo w rozdzielczości 4K, prowadzone są w sposób naturalny, gdzie każdy ich uczestnik nie zostanie pominięty w dyskusji i będzie dobrze widziany i słyszany po drugiej stronie.

Jabra PanaCast

Zobacz też: Aktywna redukcja hałasu i ponad 30 godzin na baterii. Słuchawki Jabra Elite 85h – recenzja

Jabra PanaCast to efekt niedawnego przejęcia Altia Systems — firmy specjalizującej się w dostarczaniu sprzętu dla sektora biznesowego, w tym kamery USB z kątem widzenia 180 stopni i rozdzielczością panoramiczną 4K. Połączenie rozwiązań oferowanych przez Jabra i Altia Systems zamknięto w nowym urządzeniu, które przyda się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach konferencyjnych, gdzie często prowadzone są rozmowy wideo.

Zawsze docenialiśmy znaczenie solidnej, osobistej interakcji, opracowując każdy produkt z naszego portfolio. Wprowadzenie Jabra PanaCast pokazuje nasze zaangażowanie w pomoc przedsiębiorstwom w osiąganiu optymalnej współpracy i wydajności dzięki technologii dźwięku i obrazu. Chcemy rzucić wyzwanie rynkowi rozwiązań wideo i audio dzięki urządzeniu, które oferuje najlepszą jakość dźwięku, obrazu, a także dostarczanych danych. Pierwsze odpowiedzi z rynku są obiecujące: użytkownicy zgłaszają czterokrotny wzrost liczby wideokonferencji i prawie 20% skrócenie czasu trwania spotkań.

— mówi René Svendsen-Tune, dyrektor generalny Jabra

Jabra PanaCast

Zobacz też: Pierwsze „prawdziwie bezprzewodowe” słuchawki dla biznesu. Recenzja Jabra Evolve 65t

Jabra PanaCast. Wygodne wideokonferencje w każdych warunkach

Jabra PanaCast zapewnia prostą obsługę typu plug-and-play. Wystarczy podłączenie kablem USB, bez zbędnej konfiguracji, czy instalowania dodatkowego oprogramowania. Urządzenie współpracuje ze wszystkimi rozwiązaniami w zakresie wideo i dźwięku przeznaczonymi do prowadzenia konferencji oraz jest kompatybilne między innymi z Microsoft Teams, Skype, Zoom, Cisco WebEx, Slack, Google Hangouts, GoToMeeting, Unify Circuit, BlueJeans. Co interesujące, Jabra PanaCast zbiera i analizuje dane i informacje za pomocą autorskich technologii wykrywania osób, które pomoże firmom uzyskać większą skuteczność przez automatyzację procesów i łatwiejsze zarządzanie zasobami.

Światowa premiera Jabra PanaCast ma nastąpić pod koniec sierpnia. Urządzenie trafi także do Polski, jednak w chwili obecnej nie znamy dokładnych szczegółów na temat daty, ani polskiej ceny. Na zachodnich rynkach jest to 895 euro (ok. 3810 zł).

Źródło: informacje prasowe