Technologie

To urządzenie sprawi, że wideokonferencje w firmie już nigdy nie będą takie same

Piotr Kurek
To urządzenie sprawi, że wideokonferencje w firmie już nigdy nie będą takie same
0

Jabra to nie tylko świetne słuchawki, czy inne urządzenia dostępne na rynku audio. Firma do swojej oferty wprowadza kolejne rozwiązania biznesowe, które znajdą zastosowania w niewielkich pomieszczeniach biurowych służących jako sale konferencyjne. Jabra PanCast zapewni prowadzenie wideokonferencji w wygodny sposób, w każdych warunkach.

Jabra PanaCast to urządzenie składające się z trzech 13-megapikselowych kamer, z których obraz przetwarzany jest w czasie rzeczywistym i pozwala na osiągnięcie pełnego, 180-stopniowego widoku. Dzięki wykorzystaniu autorskich rozwiązań i procesora Jabra PanaCast Vision, wideokonferencje, z wideo w rozdzielczości 4K, prowadzone są w sposób naturalny, gdzie każdy ich uczestnik nie zostanie pominięty w dyskusji i będzie dobrze widziany i słyszany po drugiej stronie.

Zobacz też: Aktywna redukcja hałasu i ponad 30 godzin na baterii. Słuchawki Jabra Elite 85h – recenzja

Jabra PanaCast to efekt niedawnego przejęcia Altia Systems — firmy specjalizującej się w dostarczaniu sprzętu dla sektora biznesowego, w tym kamery USB z kątem widzenia 180 stopni i rozdzielczością panoramiczną 4K. Połączenie rozwiązań oferowanych przez Jabra i Altia Systems zamknięto w nowym urządzeniu, które przyda się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach konferencyjnych, gdzie często prowadzone są rozmowy wideo.

Zawsze docenialiśmy znaczenie solidnej, osobistej interakcji, opracowując każdy produkt z naszego portfolio. Wprowadzenie Jabra PanaCast pokazuje nasze zaangażowanie w pomoc przedsiębiorstwom w osiąganiu optymalnej współpracy i wydajności dzięki technologii dźwięku i obrazu. Chcemy rzucić wyzwanie rynkowi rozwiązań wideo i audio dzięki urządzeniu, które oferuje najlepszą jakość dźwięku, obrazu, a także dostarczanych danych. Pierwsze odpowiedzi z rynku są obiecujące: użytkownicy zgłaszają czterokrotny wzrost liczby wideokonferencji i prawie 20% skrócenie czasu trwania spotkań.

— mówi René Svendsen-Tune, dyrektor generalny Jabra

Zobacz też: Pierwsze „prawdziwie bezprzewodowe” słuchawki dla biznesu. Recenzja Jabra Evolve 65t

Jabra PanaCast. Wygodne wideokonferencje w każdych warunkach

Jabra PanaCast zapewnia prostą obsługę typu plug-and-play. Wystarczy podłączenie kablem USB, bez zbędnej konfiguracji, czy instalowania dodatkowego oprogramowania. Urządzenie współpracuje ze wszystkimi rozwiązaniami w zakresie wideo i dźwięku przeznaczonymi do prowadzenia konferencji oraz jest kompatybilne między innymi z Microsoft Teams, Skype, Zoom, Cisco WebEx, Slack, Google Hangouts, GoToMeeting, Unify Circuit, BlueJeans. Co interesujące, Jabra PanaCast zbiera i analizuje dane i informacje za pomocą autorskich technologii wykrywania osób, które pomoże firmom uzyskać większą skuteczność przez automatyzację procesów i łatwiejsze zarządzanie zasobami.

Światowa premiera Jabra PanaCast ma nastąpić pod koniec sierpnia. Urządzenie trafi także do Polski, jednak w chwili obecnej nie znamy dokładnych szczegółów na temat daty, ani polskiej ceny. Na zachodnich rynkach jest to 895 euro (ok. 3810 zł).

Źródło: informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu