Tablety

Ja już nie czekam na Surface Pro 5 — HP Elite idealnie go zastąpi…

Marcin Hołowacz
Ja już nie czekam na Surface Pro 5 — HP Elite idealnie go zastąpi…
28

HP ma świeżą propozycję w temacie urządzeń hybrydowych dla środowiska biznesowego, podczas gdy Microsoft... nie ma Surface Pro 5. Ktoś musiał wypełnić tą lukę i wszystko wskazuje na to, że HP ma na to apetyt. Przez wszystko mam na myśli po prostu nowy model ich hybrydowego HP Elite x2 1012 G2.

Zacznijmy od tego jak widzi cię firma HP. Jeżeli masz być szczęśliwym odbiorcą ich urządzenia hybrydowego to powinieneś być: wysoko mobilnym przedstawicielem kadry kierowniczej lub innym profesjonalistą, który chce korzystać z mocy notebooka i funkcjonalności tabletu. Wyrwałem to niemal żywcem z informacji prasowej, aby jak najlepiej przedstawić wizję grupy docelowej dla tego produktu. Jesteś biznesmenem, który dużo podróżuje i lubi pracować na Windowsie? W takim razie powinno to być coś dla ciebie.

HP Elite x2 1012 G2

Tablet o wadze 0,8 kg w połączeniu z klawiaturą do podróży będzie miał 1,15 kg albo w zestawieniu z zaawansowaną klawiaturą 1,33 kg, z pewnością będzie poręczny w trakcie podróży. Dodatkową wygodę powinna zagwarantować solidnie wyglądająca stopka do ekranu. Skoro już jesteśmy przy ekranie, to ma on przekątną 12,3” (31,2 cm) i nie jest oczywiście pokryty plastikiem, jak to się zdarza w niektórych współczesnych urządzeniach, ale szkłem Gorilla Glass 4, które zagwarantuje skuteczną ochronę przed wszelkimi zarysowaniami (co jakby na to nie spojrzeć jest ważne w każdym urządzeniu, które ma być w jakimś stopniu mobilne).

Praca poza biurem

Mimo drobnych rozmiarów, bateria urządzenia jest w stanie zapewnić mu pracę przez 10 godzin, a więc nie powinno być żadnych problemów z załatwieniem większości spraw poza biurem. Jeżeli natomiast przytrafi się nam sytuacja spod znaku niedoborów energii, to będziemy mogli poratować się szybkim doładowaniem, czyli uzupełnieniem 50% baterii w ciągu 30 minut. Być może zaczynam trochę chaotycznie przeskakiwać do innych możliwości urządzenia, jednak skoro wyobraziliśmy sobie już, że przebywamy gdzieś poza biurem, to warto nadmienić, iż HP Elite x2 1012 G2 jest przygotowany do pracy w głośnych miejscach dzięki temu, że posiada oprogramowanie HP Noise Cancellation i Audio Boost, a więc podczas rozmów głosowych nasz głos będzie wyraźniejszy w odbiorze, również w hałaśliwym środowisku.

Wygoda

To co może być istotnym dodatkiem (przynajmniej dla niektórych) to całkiem stylowy rysik od Wacom, który posiada czułość dla 2048 stopni nacisku. Dzięki temu można za jego pomocą pisać lub rysować po dotykowym ekranie tabletu i czuć się przy tym jakbyśmy posługiwali się prawdziwym ołówkiem czy długopisem. W zależności od potrzeb, może się to okazać interesującym, albo całkowicie zbędnym dodatkiem.

Co tak naprawdę składa się na wygodną pracę z jakimś urządzeniem? Fakt, że będzie sprawnie pracować niezależnie od tego co na nim robimy… Na pewno pomoże w tym procesor Intela siódmej generacji Core i7-7600U (jest również opcja Core i5 oraz Core i3), maksymalnie 16 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 1 TB, czy system operacyjny Windows 10 Pro.

Bezpieczeństwo

Urządzenie ma zadowolić swoich użytkowników wysoką dbałością o bezpieczeństwo, dlatego jest wyposażone w HP Sure Start, HP BIOSphere, HP WorkWise, wbudowany moduł szybkiego uwierzytelniania użytkowników za pomocą identyfikacji biometrycznej (można się np. logować za pomocą swojej twarzy co… podobno nie zawsze jest najbezpieczniejszą opcją, ale jest).

Podsumowując

Ogólnie mówiąc „elitarna hybryda” od HP wygląda elegancko i wydaje się być wyposażona w przydatne dodatki. Czy podbije ludzkie serca? Dowiemy się po premierze, która na rynku EMEA ma mieć miejsce w lipcu 2017 roku. Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 1099 EUR.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hpTabletlaptophybryda