W różnego rodzaju mediach słyszeliśmy już wiele z tych zapewnień, iż Izby Skarbowe w naszym kraju bacznie przyglądają się kwitnącemu handlowi w Intern...
W różnego rodzaju mediach słyszeliśmy już wiele z tych zapewnień, iż Izby Skarbowe w naszym kraju bacznie przyglądają się kwitnącemu handlowi w Internecie, zwłaszcza na naszej rodzimej platformie aukcyjnej - Allegro. Izba Skarbowa we Wrocławiu ogłosiła właśnie przetarg na dostarczenie narzędzia do wyszukiwania archiwalnych danych z platformy aukcyjnej Allegro. Przyjrzyjmy się na szybko wymaganiom stawianym temu narzędziu.
Oferowane narzędzie informatyczne powinno udostępniać internetowy dostęp on-line do wszystkich archiwalnych danych dotyczących informacji o wszystkich użytkownikach Allegro bez względu na lokalizację, zawierające:
- ID aukcji
- Tytuł aukcji
- ID sprzedającego (Nick)
- Stronę "o mnie"
- Sprzedawcę (ilość aukcji) wystawionych i sprzedanych
- Dane dot. konta firma - dane adresowe
- Dane dot. lokalizacji - sprzedawcy, przedmiotu
- Kategoria i typ aukcji (licytacja - kup teraz),
- Cenę oferowana, cenę wyjściową oraz cenę sprzedaży i cenę kup teraz
- Datę sprzedaży
- Zestawienie wystawionych towarów bez aukcji zakończonych sprzedażą
- Koszty wysyłki
- Opis aukcji (w tym opis towaru)
- Stan towaru (nowy - używany)
- Kategoria towaru
- Miejsce wysyłki towaru
- Numer konta bankowego i inne dane kontaktowe (np. telefony, e-maile, komunikatory internetowe) pochodzące z treści aukcji i stron "o mnie" użytkowników
- Firmy kurierskie
- Oferowane formy płatności
Dodatkowo, aplikacja powinna "zaciągać" dane z innych serwisów, co najmniej Otomoto, Gratka wg danych:
- Data
- Nr ogłoszenia
- Tytuł
- Cena
Z "ciekawszych" dodatkowych wymagań wymieńmy jeszcze dwie:
Jedną z niezbędnych funkcjonalności udostępnionego narzędzia powinna być możliwość uzyskania danych na temat powiązań konkretnego użytkownika z innymi użytkownikami portalu Allegro (Nickami ) i serwisami ogłoszeniowymi.
Oferowane narzędzie powinno udostępniać archiwalne dane w/w platform i serwisów co najmniej od 2007 r. wraz z bieżącą aktualizacją.
Jak widać wymagania są mocno sprecyzowane, urzędnicy wiedzą już gdzie, co i kogo szukać by skutecznie egzekwować należne podatki z tytułu sprzedaży internetowej. Oczywiście użytkownicy płacący nie mają się czego obawiać, jednak na uwagę zasługuje skala z jaką powyższa Izba Skarbowa postanowiła monitorować tą największą polską platformę aukcyjną.
Za link dziękujemy Panu Miłoszowi z Facebooka.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu