Felietony

IVONA Software przejęta przez Amazona. Gratulacje!

Grzegorz Ułan
IVONA Software przejęta przez Amazona. Gratulacje!
83

Chyba jedno z najbardziej spektakularnych przejęć na polskim rynku stało się faktem. Zarówno Amazon jak i IVONA Software poinformowały właśnie na swoich stronach o tym fakcie. SEATTLE--(BUSINESS WIRE)--Jan. 24, 2013-- (NASDAQ:AMZN)—Amazon.com, Inc. today announced that it has acquired leadi...


Chyba jedno z najbardziej spektakularnych przejęć na polskim rynku stało się faktem. Zarówno Amazon jak i IVONA Software poinformowały właśnie na swoich stronach o tym fakcie.

SEATTLE--(BUSINESS WIRE)--Jan. 24, 2013-- (NASDAQ:AMZN)—Amazon.com, Inc. today announced that it has acquired leading text-to-speech technology company IVONA Software. IVONA delivers world-class technologies that power the “Text-to-Speech,” “Voice Guide” and “Explore by Touch” features on Kindle Fire tablets. Additionally, IVONA delivers text-to-speech products and services for thousands of developers, businesses and customers around the world.

IVONA Software to bardzo zaawansowana technologia text-to-speech, wykorzystywana między innymi w Kindle Fire. Jest też dostępna na urządzenia z Androidem. Od dziś zapewne główny swój rozwój skupiać będą jednak na produktach Amazonu.

Na chwilę obecną IVONA oferuje w swoich produktach 44 głosy w 17 językach. Mam nadzieję, że to przejęcie jeszcze bardziej rozwinie tę technologię, autorstwa polskich programistów.

Przypominamy, że jakiś czas temu Puls Biznesu puścił plotkę o tym jakoby faktycznie Amazon przejął IVONA Software. Wtedy jednak na nasze pytanie firma nie potwierdziła tej informacji. Można jednak założyć, że już wtedy trwały rozmowy bądź też finalizowana była transakcja. Kolejną próbę podpytania o sytuację z Amazon podjęliśmy podczas finałów imprezy Intela w Gdańsku. Wtedy jednak również padło znamienne "nie komentujemy".

IVONA Software działała na rynku od 2001 roku, osiągnęła w swojej dziedzinie bardzo wiele, a teraz wieńczy swoją historię przejęciem przez Amazon. Duży sukces polskiej myśli technologicznej z którego powinniśmy być naprawdę dumni.

Jak Amazon wykorzysta technologię IVONA Software? Kindle po prostu mogą nam czytać nasze książki. Znając jakość technologii za którą IVONA nie raz była wyróżniona i nagradzana oraz łącząc to z możliwościami i potencjałem Amazon można założyć, że zautomatyzują produkcję audiobooków :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Amazon