Windows

Piekło zamarza. Aplikacja iTunes pojawi się w Sklepie Windows

Paweł Winiarski
Piekło zamarza. Aplikacja iTunes pojawi się w Sklepie Windows
35

Najpierw informacja o integracji Windows 10 z systemami mobilnymi Android i iOS. Dołóżcie do tego iTunes, które ma pojawić się w Sklepie Windows. Takich ogłoszeń od Microsoftu nie spodziewał się chyba nikt. A może właśnie spodziewał i to najbardziej oczywista i prawidłowa ścieżka rozwoju najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego?

Mobilny Windows - no cóż, sami wiecie jak jest. Na dobrą sprawę nie jestem więc zdziwiony, że przy informacji o wrześniowej aktualizacji Windows 10 pojawiła się informacja o integracji systemu z Androidem i iOS. Ale pojawienia się iTunes w Sklepie Windows chyba nie spodziewał się nikt.

Podobno Microsoft pracuje już nad tym z Apple od jakiegoś czasu - ma się tam też pojawić klient usługi Apple Music. Muzyczna aplikacja Apple nie jest jedynym „innym” programem, która ma trafić do sklepu. Ma się tam też pojawić Ubuntu, a później kolejne dystrybucje - openSUSE i Fedora.

Sklep Windows rośnie w siłę

O Sklepie Windows wspominaliśmy w poniedziałkowym materiale wideo - jest on chyba na ustach wszystkich za sprawą ograniczenia w Windows 10 S. Lżejsza wersja systemu Microsoft umożliwiać będzie instalację tylko tych programów, które znalazły się w sklepie. A to wstępnie oznaczało, że trzeba będzie jego ofertę rozszerzyć. I jak widać dzieje się to właśnie teraz.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Windows Storesklep windows