Microsoft

Najnowsza aktualizacja Windows 10 zintegruje system z Androidem i iOS

Paweł Winiarski
Najnowsza aktualizacja Windows 10 zintegruje system z Androidem i iOS
17

Wrześniowa aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update ma sprawić, że system Microsoftu będzie wygodniejszy. Do tego ma integrować się z mobilnymi systemami Android i iOS.

Zacznijmy od chmury, bo Microsoft w ogóle o niej nie zapomina - wręcz przeciwnie. Pamiętacie mechanizm migawek plików z Windows 8.1? W pewnym sensie wróci on w Windowsie 10 za sprawą jesiennej aktualizacji. Pliki z OneDrive będą widzianej przez Windowsa z poziomu eksploratora, a to oznacza, że będzie na nich można prowadzić operacje tak samo, jak na plikach lokalnych. Cicho liczę na to, że nie są to jedyne zmiany w OneDrive. Sam niedawno zdecydowałem się poużywać OneDrive regularnie - final był taki, że po dwóch miesiącach zrezygnowałem z opłacania abonamentu. OneDrive to chyba jedna z gorszych chmur, w jakie można zainwestować. Oby się to zmieniło we wrześniu.

Windows 10 Fall Creators Update wprowadzi Microsoft Fluent Design, czyli nowe wzornictwo. Po co i dlaczego? Z uwagi na nowe urządzenia, jak chociażby gogle rozszerzonej rzeczywistości. Zmiany mają byś stopniowe byśmy wszystko bez problemu się do nich przyzwyczaili. Rzućcie okiem jak będzie to wyglądać.

Microsoft zamierza też wprowadzić oś czas, z której dowiemy się jakich aplikacji używaliśmy na różnych urządzeniach. Dzięki niej będziemy mogli w prosty i szybki sposób powrócić do rozpoczętej wcześniej pracy. Timeline będzie się synchronizował między urządzeniami - oznacza to, że będziemy mieli do niej dostęp nie tylko z głównego komputera. „Pick Up Where You Left Off”, czyli w wolnym tłumaczeniu - kontynuuj tam, gdzie skończyłeś. Ma to zachęcić twórców aplikacji do linkowania ich desktopowych programów bezpośrednio do programów na urządzeniach mobilnych - chodzi o systemy iOS i Android. Dodatkowo Microsoft tworzy schowek w chmurze, z którego skorzystamy na różnych platformach - Windowsie, iOS i Androidzie. Brzmi trochę enigmatycznie, ale pomysł przypomina uniwersalny schowek Apple.

Jak podobają Wam się zapowiedziane na wrzesień nowości?

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

aktualizacja windows 10