Apple

iSiri Smartwatch, czyli koncepcyjne mikro urządzenie do bezprzewodowej obsługi iPhone'a

MK
Marcin Kamiński
6

Wszystkim tym, którzy nie wyobrażają sobie życia bez gadżetów marki Apple, lub po prostu często korzystają z Siri, do gustu powinien przypaść koncepcyjny projekt specjalnego urządzenia iSiri Smartwatch, montowany do nadgarstka lub do zestawu słuchawkowego. Dzięki połączeniu z iPhonem za pomocą techn...

Wszystkim tym, którzy nie wyobrażają sobie życia bez gadżetów marki Apple, lub po prostu często korzystają z Siri, do gustu powinien przypaść koncepcyjny projekt specjalnego urządzenia iSiri Smartwatch, montowany do nadgarstka lub do zestawu słuchawkowego. Dzięki połączeniu z iPhonem za pomocą technologii Bluetooth miniaturowy wynalazek da nam pełną kontrolę na smartfonem bez konieczności wyciągania go z kieszeni, futerału lub podłączania przewodowych słuchawek. Wygodnie, bez rąk i kabli zapytamy tym sposobem Siri o kierunek czy aktualną pogodę - brzmi interesująco?

Siri to ciekawa funkcja telefonu iPhone, pozwalająca za pomocą komend głosowych komunikować się z telefonem, prowadzić z nim dialog i uruchamiać interesujące nas w danym momencie opcje. Niestety, obsługa Siri wymaga wyjęcia telefonu z kieszeni lub podłączenia zestawu słuchawkowego na kablu, co znacznie ogranicza swobodę oraz zmniejsza komfort użytkowania. Na szczęście w sieci pojawił się propotyp urządzenia iSiri Smartwatch, które ma opisane problemy zniwelować.

iSiri Smartwatch to bardzo małych rozmiarów wynalazek, które za pomocą technologii Bluetooth bezprzewodowo komunikuje się z telefonem. Dzięki takiemu rozwiązaniu przypominający nieco spory guzik gadżet przymocować możemy w formie bransoletki do nadgarstka lub do słuchawek. Od tej chwili wystarczy wydawać komendy do wbudowanego w urządzenie mikrofonu, a Siri wskaże podyktuje nam wszystkie interesujące nas informacje.

Autorem prototypowego iSiri Smartwatch jest Federico Ciccarese. Nie jest to pierwszy projekt inteligentnego zegarka Apple, stworzony przez samych fanów marki. Czy w przyszłości doczekamy się wreszcie momentu, kiedy to producent iPhone'a pokusi się o zapowiedź własnej wersji zegarka? Tego przewidzieć nie jesteśmy w stanie, ze swojej strony wiem, że z pewnością tego typu gadżetem zainteresowałbym się bardzo... może nawet mocniej, niż niewiele różniącymi się od siebie kolejnymi generacjami samego smartfona firmy Apple.

Czy uważacie, że takie wynalazki jak iSiri Smartwatch mogą okazać się przydatne w codziennym użytkowaniu telefonu? Ile bylibyście w stanie zapłacić za podobne urządzenie? Czekamy na Wasze komentarze.

Źródło: Mashable

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhone