Smart home

iRobot Roomba i3+, nowy, tańszy model z topowymi możliwościami

Kamil Pieczonka
9

iRobot Roomba i3+ to najnowszy robot sprzątający w ofercie jednego z najpopularniejszych producentów tego typu urządzeń. Dzięki inteligentnej nawigacji, stacji ładująco-czyszczącej Clean Base, personalizowanym sugestiom sprzątania i nowoczesnemu designowi, robot odkurzający Roomba i3+ dopasuje się do wymagań każdego użytkownika.

iRobot Roomba i3+ ze stacją Clean Base

Podobnie jak roboty Roomba i7+ oraz Roomba s9+, najnowsza  Roomba i3+ jest kompatybilna ze stacją Clean Base. Poza funkcją ładowania zapewnia ona możliwość automatycznego opróżniania zbiornika robota z zebranych zanieczyszczeń. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą zapomnieć o odkurzaniu na długie tygodnie. Zabrudzenia gromadzone są w szczelnym, wymiennym worku, który pomieści ilość brudu odpowiadającą nawet 60 cyklom pracy robota. Dodatkowo stację wyposażono w system AllergenLock, który zatrzyma do 99% szkodliwych cząsteczek. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w wymiennych workach poczwórnej warstwy materiału zatrzymującego alergeny.

Roomba i3+ sprząta wszystkie rodzaje podłóg w sposób usystematyzowany, poruszając się wzdłuż równoległych linii, aby efektywnie nawigować w układzie wielu pomieszczeń. Jeżeli w trakcie cyklu pracy robotowi zabraknie energii, wróci do stacji, naładuje akumulator i następnie dokończy proces sprzątania.

Roomba i3+ został również wyposażony w wysoce efektywny filtr, który zatrzymuje 99% cząsteczek pyłków, pleśni, roztoczy oraz alergenów kotów i psów. Za efektywność sprzątania odpowiada sprawdzony - opatentowany przez iRobot - 3-stopniowy system sprzątania. W jego ramach wirująca szczotka do sprzątania przy krawędziach zagarnia brud, również ten zgromadzony w narożnikach i wzdłuż ścian, ku głowicy czyszczącej. W niej osadzone są dwie szczotki główne z bieżnikowaną, gumową powłoką. Dopełnieniem całości jest siła ssąca, która dzięki optymalizacji przepływu strumienia powietrza koncentruje się bezpośrednio na podłożu i jest 10-krotnie większa niż w przypadku robotów Roomba serii 600. Za najwyższą efektywność pracy odpowiada system wykrywania brudu - Dirt Detect, dzięki któremu Roomba stale monitoruje ilość zbieranych zabrudzeń i poświęca szczególną uwagę miejscom, w których jest ich więcej.

Wpasuje się w rytm życia i wysłucha komend głosowych

Roomba i3+ jest przemyślanym nowym projektem. Jej trwała, tkana tekstura panelu głównego minimalizuje występowanie odcisków palców i wygląda estetycznie. Podświetlenie przycisku uruchamiającego (Clean) przekazuje informacje na temat aktualnego etapu pracy robota, po czym gaśnie, by lepiej wpasować się w tło.

Dzięki nowej platformie Genius, aplikacja iRobot Home zapewnia najwyższą wygodę i wychodzi poza konwencjonalne ramy zarządzania pracą robota. Oparte o sztuczną inteligencję rozwiązanie dostępne jest dla użytkowników smartfonów z systemem iOS oraz Android. Umożliwia robotom Roomba i3+ sugerowanie optymalnych rozwiązań w oparciu o nawyki domowników. Dzięki temu robot może przedstawiać personalizowane sugestie sprzątania za pośrednictwem aplikacji iRobot Home. Przykładowo będą to rekomendowane harmonogramy sprzątania, w oparciu o wykonane już cykle pracy, albo w okresie linienia zwierząt.

Automatyzacje oparte na zdarzeniach można skonfigurować bezpośrednio w aplikacji iRobot Home. Są one dostępne dla użytkowników robotów iRobot, które wspierane są przez platformę iRobot Genius oraz aplety IFTTT. Dzięki nim Roomba i3+ może komunikować się z działającymi w ramach sieci domowej urządzeniami. Wówczas np. robot rozpocznie proces odkurzania, gdy pojawi się monit z inteligentnego zamka, który poinformuje o wyjściu domowników. Z kolei sparowanie z asystentem głosowym Alexa lub Google umożliwia zarządzenie robotem Roomba i3+ poprzez komendy głosowe. Robot obsługuje również technologię Imprint Link, więc może stworzyć zespół z robotem mopującym Braava jet m6.

Nowy robot sprzątający Roomba będzie dostępny w dwóch wariantach, i3 ze zwykłą stacją dokującą w zestawie w cenie sugerowanej cenie detalicznej 2199 PLN oraz w wersji i3+ ze stacją ładująco-czyszczącą Clean Base w cenie 3199 PLN.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu