Felietony

ipublisher.pl upraszcza proces publikacji prasy na iPadzie - świetny projekt!

Grzegorz Marczak
ipublisher.pl upraszcza proces publikacji prasy na iPadzie  - świetny projekt!
19

Macoscope (firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania i aplikacji dla urządzeń firmy Apple) zaprezentował dziś swój nowy projekt o nazwie ipublisher.pl. Jest to system dzięki któremu każdy wydawca może w łatwy sposób opublikować swoje treści w formie i formacie przystosowanym do iPada. Wszystko c...

Macoscope (firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania i aplikacji dla urządzeń firmy Apple) zaprezentował dziś swój nowy projekt o nazwie ipublisher.pl. Jest to system dzięki któremu każdy wydawca może w łatwy sposób opublikować swoje treści w formie i formacie przystosowanym do iPada. Wszystko czego potrzebujemy aby zacząć to dobra treść przygotowana w formacie PDF.

ipublisher.pl to jednak nie tylko narzędzie do konwertowania na format przyjazny tabletowi firmy Apple. Cały pomysł to o wiele więcej - przede wszystkim możemy z każdej naszej publikacji zrobić osobną aplikację, którą można kupić w Appstore jak każdy inny program. Jeśli wiemy iż będziemy publikować regularnie możemy do naszej aplikacji dodać opcję kiosku przez, którą czytelnicy w prosty sposób będą mogli kupować nowe wydania. Mamy więc proste rozwiązanie dla zarówno wydawców amatorów jak i większych graczy, którzy wydają tygodniki czy miesięczniki.

Oglądając film pokazujący jak wyglądają magazyny wydane za pomocą ipublisher (Proseed, Productive Magazine inne) mam wrażenie iż widzę wszystko to co oferuje teraz na przykład Newsweek w swojej aplikacji. Jeśli tak będą wyglądały publikacje w praktyce to można powiedzieć iż jest lepiej niż dobrze.


iPublisher from Macoscope on Vimeo.

Jeśli chodzi o model biznesowy to tuja sprawa jest prosta. Za przygotowanie publikacji na iPada trzeba zapłacić, stałego cennik nie ma bo wszystko zależy od złożoności projektu, ilości multimediów itp. Cały proces przedstawiony jest zresztą na stronie.

Grupa docelowa dla takiego produktu też jest jasno określona - wydawcy prasy, tygodników, miesięczników i magazynów. Zamiast robić coś na własną rękę i pewnie przepłacać lepiej pójść do kogoś kto ma gotowy mechanizm i jest w stanie zrobić wszystko w pełni profesjonalnie.

Teraz news z pierwszej ręki - rozmawiałem z Adamem Hościło z Macoscope i w grudniu na iPadzie zobaczymy treści pierwszego dużego wydawcy który wykorzystał ipublisher.

Bardzo podobna mi się ten projekt - jest konkretny, jasno określona grupa docelowa i źródło przychodów. Trzymam kciuki i czekam na grudniową premierę!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPad